1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Emniyetten 'İşçilere Irkçı Saldırı' Haberine Yalanlama
Emniyetten 'İşçilere Irkçı Saldırı' Haberine Yalanlama

Emniyetten 'İşçilere Irkçı Saldırı' Haberine Yalanlama

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, "'Kürtçe Konuşan İşçilere Irkçı Saldırı: 1'i ağır 2 yaralı' başlıklı haber gerçeği yansıtmamaktadır." dedi.

29 Ağustos 2016 Pazartesi 10:41A+A-

Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, dün Cumhuriyet gazetesinin haber sitesinde yer alan, "Kürtçe Konuşan İşçilere Irkçı Saldırı: 1'i ağır 2 yaralı" başlıklı haberin içeriğinde, Tuzla Tersanesi'nde çalışan S.G. ve H.G'nin Kürtçe konuştukları için saldırıya maruz kaldıkları ve polisin olayı seyrettiği şeklinde ifadelere yer verildiği belirtildi.

"Söz konusu haber içeriği gerçeği yansıtmamaktadır." değerlendirmesinin yapıldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"26 Ağustos günü saat 23.00 sıralarında Tuzla ilçesinde tersanede işçi olarak çalışan İ.G. ve S.G, park halindeki bir araçla ilgili konuştukları esnada, arka araçta bulunan şahısların bu ifadeleri beraberlerindeki bayana yönelik algılamaları neticesinde müştekiler İ.G. ve S.G'yi darbettikleri, bu esnada kendilerine yardıma gelen H.G'nin de şüpheliler tarafından darbedildiği, müştekilerin hastanede yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildikleri ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı, avukat huzurunda alınan ifadelerinden anlaşılmıştır. Konu ile ilgili tahkikata devam edilmektedir."

AA

HABERE YORUM KAT