1. HABERLER

  2. HABER

  3. Diyanet'ten CHP'li Eren Erdem'in İddiasına Yalanlama!
Diyanet'ten CHP'li Eren Erdem'in İddiasına Yalanlama!

Diyanet'ten CHP'li Eren Erdem'in İddiasına Yalanlama!

Diyanet İşleri Başkanlığı, CHP İstanbul Milletvekili Erdem'in, IŞİD üyelerinin Diyanet'in misafirhanelerini kullandığı yönündeki iddiasının çirkin bir iftiradan ibaret olduğunu bildirdi.

23 Ekim 2015 Cuma 16:47A+A-

Diyanet İşleri Başkanlığı, CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'in, IŞİD üyelerinin Diyanet'in misafirhanelerini kullandığı yönündeki iddiasının, tamamen mesnetsiz bir itham ve çirkin bir iftiradan ibaret olduğunu bildirdi. 

Başkanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bugün bir gazetede CHP İstanbul Milletvekili Erdem'in iddialarına yer verildiği belirtildi.

Kendisiyle yapılan söyleşide, söz konusu milletvekilinin "örgütün, Diyanet'in misafirhanelerini kullandığı" yönünde iddiada bulunduğu ifade edilirken, Erdem'in bu iddiasının tamamen mesnetsiz bir itham ve çirkin bir iftiradan ibaret olduğu vurgulandı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Sayın Erdem söyleşisinde, IŞİD terör örgütü mensuplarının Diyanet misafirhanelerini kullandığı, bu durumdan Diyanet'in bilgisinin olup olmadığını bilmediğini ifade etmekte ve böylece kamuoyunu yanlış bir şekilde yönlendirmeye çalışmaktadır. Öte yandan ilgili gazetenin de bu tuhaf beyandan hareketle kamuoyunda Diyanet hakkında olumsuz algı üretmesi ve kurumun itibarını gölgelemeye çalışması da esef vericidir. Başkanlığımıza bağlı herhangi bir misafirhane bulunmamakla birlikte Türkiye Diyanet Vakfı'na ait İstanbul'daki tek misafirhanede konaklama şartları diğer kamu kurum ve kuruluşlarında olduğu gibidir. Buradaki misafirhanede terör örgütü mensuplarının kalması ise asla söz konusu olamaz. IŞİD ve benzeri terör örgütleriyle mücadele eden, yayınladığı raporla kamuoyunun takdirini kazanan Başkanlığımızla ilgili olarak dile getirilen bu iddia teşkilatımız bünyesinde görev yapan din gönüllülerimizi ve milletimizi derinden incitmiştir."

AA

HABERE YORUM KAT