1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Kudüs'ün Statüsünün Muhafazası Önceliklerimizden Bir Tanesi
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Kudüs'ün Statüsünün Muhafazası Önceliklerimizden Bir Tanesi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Kudüs'ün Statüsünün Muhafazası Önceliklerimizden Bir Tanesi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Kudüs'ün tarihi ve hukuki statüsünün muhafazası, dış politikamızın önceliklerinden bir tanesidir. Bu, bizim için kutsal bir davadır." dedi.

03 Mart 2019 Pazar 10:40A+A-

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Ülkelerinde Görevli Filistin Büyükelçileri İstişare Toplantısı'na katıldı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "İsrail yaşananlardan ders almak yerine aynı hataları tekrarlamaktadır. Gazze'deki insanlık dışı ablukayı sürdüren İsrail, iki devletli çözümü devre dışı bırakmaya yönelik şiddetten beslenen pervasız bir kampanya yürütmektedir. Geçen yıl İsrail Parlamentosu'nda kabul edilen sözde Ulus Devlet Yasası da bu zihniyeti yansıtan yeni bir örnek olmuştur. Bu tür girişimlerin, diyalog ve diplomasi yoluyla adil ve kalıcı bir barışa ulaşma hedefimizi gölgelemesine asla izin vermeyeceğiz. İsrail, yasa dışı faaliyetlerini yoğunlaştırdıkça biz uluslararası sahada barış ve adalet için daha fazla çaba göstereceğiz." dedi.

"Kudüs'teki adaletsizliğe dikkati çekmek için her türlü çabayı gösteriyoruz"

Bakan Çavuşoğlu, "Kudüs'ün tarihi ve hukuki statüsünün muhafazası, dış politikamızın önceliklerinden bir tanesidir. Bu, bizim için kutsal bir davadır. Kudüs'teki adaletsizliğe uluslararası toplumun dikkatini çekmek için her türlü çabayı gösteriyoruz." ifadesini kullandı.

 

HABERE YORUM KAT