1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Davutoğlu: Kimin Yiğit Olduğu Böyle Günlerde Ortaya Çıkar
Davutoğlu: Kimin Yiğit Olduğu Böyle Günlerde Ortaya Çıkar

Davutoğlu: Kimin Yiğit Olduğu Böyle Günlerde Ortaya Çıkar

Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, kimin yiğit, kimin dürüst, kimin dava adamı olduğunun böyle günlerde ortaya çıktığını belirtti.

22 Temmuz 2016 Cuma 16:42A+A-

Konya'nın Kulu ilçesinde halka hitap eden eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Dışişleri Bakanı ve Başbakan olduğu dönemlerde Kulu'dan destek istediğinde, halkın en büyük desteği verdiğini söyledi.

Bugünlerin kritik günler olduğunu belirten Davutoğlu, “Bugünler ak ve kara, korkak ve cesur, dürüst ve yalancının ayrıldığı günlerdir.” dedi.

Maske taşıyıp yola çıkanlar ve takiyye yapanlarla, mertçe milletin huzurunda olanların arasındaki ayrımın yapıldığı günlerden geçtiklerini vurgulayan Davutoğlu, şöyle devam etti:

“Böyle günlerde kim yiğit, kim dürüst, kim dava adamı ortaya çıkar. 15 Temmuz gecesi o gece karanlığında Türkiye'de iki grup insan çıktı. Bir grup köşelerine sindi, ‘Acaba ne olacak?’ diye çekindi. Hainler, tuzaklar içine girdiler ama onların karşısında da dimdik duran aziz bir millet yollara, meydanlara döküldü, ‘Bu ülke bizim.’ dedi. O gece karanlığında başta Cumhurbaşkanı'mız olmak üzere hep beraber televizyonlara çıktık. Siz de seyrettiniz. Çok açık bir şekilde şunu söyledik: Bu gece karanlık olabilir, bu gece zor bir gece, uzun bir gece olabilir. Ama Allah'ın izniyle yarın bu ülke sabah namazı ile yeni bir güne uyandığında bütün karanlıklar dağılacak, millî irade mutlak surette hâkim olacak.”.

“Cesurlar, Tarihe Bir Kez Daha Mühür Vurdu”

Davutoğlu, sabah ezanı ile yeni bir ufkun görüldüğünü, hain ve alçakların, Türkiye'yi yurt dışından idare etmeye kalkan korkakların sinecek yer aradığını ifade etti.

Meydanlara çıkıp, şehitlik makamını göze alarak yollara dökülen cesurların, tarihe bir kez daha mühür vurduğuna işaret eden Davutoğlu, şehit olanlara rahmet, yakınlarına da başsağlığı diledi.

AA

HABERE YORUM KAT