1. HABERLER

  2. HABER

  3. Davutoğlu: KHK'lıların hukuk ve adalet çığlığı her gün daha çok yükseliyor!
Davutoğlu: KHK'lıların hukuk ve adalet çığlığı her gün daha çok yükseliyor!

Davutoğlu: KHK'lıların hukuk ve adalet çığlığı her gün daha çok yükseliyor!

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Munzur Üniversitesi’nden KHK ile ihraç edilen ve Samsun'da çalıştığı sünger fabrikasında halatı kopan vinç kolunun altına kalarak hayatını kaybeden Doç. Dr. Mustafa Çamaş'la ilgili paylaşımda bulundu.

23 Nisan 2021 Cuma 16:02A+A-

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Munzur Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Bölümünde çalışırken 1 Eylül 2016’da 29818 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevden alınan ve Samsun'da çalıştığı sünger fabrikasında halatı kopan vinç kolunun altında kalarak hayatını kaybeden 41 yaşındaki Doç. Dr. Mustafa Çamaş'la ilgili paylaşım yaptı.

Twitter hesabından, "KHK'lıların hukuk ve adalet çığlığı her gün daha çok yükseliyor!" sözlerini paylaşan Davutoğlu şu ifadelere yer verdi:

"Hain 15 Temmuz darbe girişiminin öncü isimlerinin yakınları en yüksek mevkilerde, keyif ve şatafat içindeyken; beraat etmiş insanlara ve yakınlarına yönelik uygulamalar adalet duygusunu yok ediyor!"

davutoglu-khklilar.jpg

 

Doç. Dr. Mustafa Çamaş, 1 Eylül 2016’da yayımlanan 672 sayılı Kanun Kükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilmişti. Alanında birçok bilimsel araştırma yapan Çamaş’ın makaleleri uluslararası Science Citation Index‘ine de girmişti. “Nikel oksit ve kobalt oksit nano partiküllerinin deniz suyundaki Artemia salina’lara toksisitesi” ve “Tatlısu çipurasının (Oreochromis niloticus) demir oksit nano partiküllerine kronik maruz bırakılması: Partikül yapısının birikme, atım, hematoloji ve bağışıklık tepkilerine etkileri” Doç. Dr. Çamaş’ın parçası olduğu makaleler arasında yer alıyor.

Kaynak: Karar

HABERE YORUM KAT

1 Yorum