1. HABERLER

  2. HABER

  3. Davutoğlu: Bir Şüpheli Tespit Edildi
Davutoğlu: Bir Şüpheli Tespit Edildi

Davutoğlu: Bir Şüpheli Tespit Edildi

Başbakan Davutoğlu, Suruç'taki saldırıyı gerçekleştirenin IŞİD bağlantılı 'canlı bomba' olduğu ihtimalinin yoğunluk kazandığını belirterek, "Bir şüpheli tespit edilmiş durumda" dedi.

21 Temmuz 2015 Salı 13:37A+A-

Başbakan Davutoğlu dün Suruç'taki saldırıyla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu,  "Anlaşılan o ki, bütün bu süreç içinde ya bir sızma ya da gurup içinde söz konusu olan kimliği teşhis edilemeyen bir şahısla bir canlı bomba olmak suretiyle bu katliam gerçekleştiriliyor. Şahsın tespiti konusunda mesafe alındı. Emniyet birimlerimiz, bütün irtibatları tespit edebilmek ve bu şahsın sadece Türkiye içinde Türkiye dışında ne kadar bağlantısı varsa ortaya çıkarabilmek için yoğun bir çaba içinde" açıklamasında bulundu.

Başbakan Davutoğlu: "Türkiye ve AK Parti iktidarlarının, hiç bir zaman hiç bir terör örgütüyle doğrudan ya da dolaylı bir ilişkisi söz konusu olmadığı gibi hiç bir terör örgütüne de müsamaha gösterilmemiştir. Yarın bakanlar kurulunda da alacağımız ek güvenlik tedbirlerini gözden geçireceğiz. İçişleri Bakanlığımıza gerekli çalışmaları yapmaları için talimatı verdik. Bakanlar kurulunda sınırımızda alınacak ek güvenlik tedbiriyle ilgili ayrıca bir eylem planı hazırlığını değerlendireceğiz ve gerekli tedbirleri alacağız" dedi.

Başbakan Davutoğlu " Bir şüpheli tespit edilmiş durumda, yurtiçi ve yurtdışı bütün bağlantıları çıkarılıyor, şu an özellikle IŞİD bağlantısı ve canlı bomba ihtimali yoğunluk kazanmış durumda, ama nihai soruşturma neticeler ortaya çıkmadan bir şey söylemek doğru değil, en kısa sürede bu soruşturmanın tamamlanmasını bekliyoruz" diye konuştu.

AA

HABERE YORUM KAT