1. HABERLER

  2. HABER

  3. SAĞLIK

  4. Çin aşısı yaptıranlar koronavirüse yakalandı
Çin aşısı yaptıranlar koronavirüse yakalandı

Çin aşısı yaptıranlar koronavirüse yakalandı

Türkiye ve dünyanın birçok yerinde etkisini arttıran koronavirüse karşı yapılacak aşıların ne kadar başarılı olacağı tartışılıyor. Türkiye'de Çin'den gelen aşılardan yaptıran 2000 kişiden 12'sinin koronaya yakalandığı ortaya çıktı.

03 Aralık 2020 Perşembe 19:53A+A-

Küresel salgın koronavirüs nedeniyle her geçen gün hayatını kaybedenlerin sayılarının atması sonucu gözler aşı çalışmalarına çevrilmiş durumda. Dünya çapında birçok aşı şirketi gönüllü insanlar üzerinde deneme yapıyor. Türkiye'de Çin menşeli koronavirüs (Kovid-19) aşısı yaptıran 12 kişinin salgına yakalandığı öğrenildi.

HaberTürk TV'de yayınlanan HT360 programında Kovid-19 aşıları hakkında bilinmeyenler masaya yatırıldı. Koronavirüs aşısı için gönüllü olduğunu söyleyen HaberTürk TV Genel Yayın Yönetmeni Kürşat Oğuz, "Türkiye'de Çin aşısı 13 bin kişi denek olacak. Şuana kadar 2000 kişiye koronavirüs aşısı yapıldı. Bu kişilerden 12'si Kovide yakalanmış " dedi.

ÇİN AŞILARI 11 ARALIK'TA TÜRKİYE'DE

Dün yapılan Bilim Kurulu toplantısının ardından Çin'le yapılan anlaşma kapsamında CoronaVac aşısının ilk partisinin 11 Aralık'ta Türkiye'ye geleceğini söyleyerek, "Aşılar ilk olarak 65 yaş üstüne ve sağlık çalışanlarına uygulanacak" demişti.

RUSYA'DA 20 KİŞİ YAKALANDI

Rusya'nın ürettiği koronavirüs (COVID-19) aşısı yaptıranlar 20 kişi yeniden koronavirüse yakalanmıştı.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum