1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Bu yavrucakları katleden neden gündem olmuyor?
Bu yavrucakları katleden neden gündem olmuyor?

Bu yavrucakları katleden neden gündem olmuyor?

ABD tarafından Afganistan’da gerçekleştirilen İHA saldırısında 6 tane çocuk hayatını kaybetti!

02 Eylül 2021 Perşembe 19:05A+A-

HAKSÖZ HABER

ABD tarafından IŞİD’e karşı yapıldığı öne sürülen saldırıda 10 tane sivil katledildi. Bu 10 kişinin 6’sını ise çocuklar oluşturuyor. ABD İHA’ları tarafından katledilen çocukların 4 ila 12 yaşları arasında olduğu öğrenildi.

Afganistan konusu tüm dünyanın gündemindeyken binlerce yalan haber üretiliyor. Taliban’ı dahli olmayan konularla bile ilişkili göstererek canavarlaştıran Batı medyası ABD tarafında işlenen cinayetleri gündemine dahi almıyor!

IŞİD’e yönelik olduğu öne sürülünce sivilleri öldürmekte bir beis yok herhalde! Fotoğrafları sosyal medyaya düşen saldırıda katledilen iki yavrucak ne olduğunu bile anlamadan bu dünyadan göçüp gitti!

Taliban hakkında yalan haberler üreten olayları soğukkanlı değerlendirmekten uzak yerel ve uluslararası medya ise ABD tarafından katledilen çocukları gündemleştirme gereği duymadı!

Sormak istiyoruz: Bu yavrucakları katleden, Afganistan’ı yıllardır talan eden ABD neden gündem olmuyor? Neden dezenformasyon üreterek Taliban’ın mücadelesini karalamaya çalışırken gerçek suçluları görünmez kılmaya çalışıyorsunuz? Siz de insanlık ve haysiyet adına hiçbir şey kalmadı mı?

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT

7 Yorum