1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. ...

  4. BM Eliyle Katliam!
BM Eliyle Katliam!

BM Eliyle Katliam!

Batı, BM’yi alet ederek son 15 yılda İslam dünyasında milyonlarca cinayet işledi. Batı’nın BM eliyle Irak, Afganistan, Pakistan ve Somali’de işlediği cinayetler 3 milyona ulaştı.

24 Mart 2011 Perşembe 01:35A+A-

Batı, BM'yi alet ederek son 15 yılda İslam dünyasında milyonlarca cinayet işledi. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin, işgal öncesi Irak için aldığı kararın aynısını Libya için alarak işgal harekâtının başlamasına yol açması tepkiyle karşılanırken, Batı'nın BM eliyle Irak, Afganistan, Pakistan ve Somali'de işlediği cinayetler 3 milyona ulaştı.

ÜLKELERİ MAHVETTİLER

Bugün Libya'da olduğu gibi "Irak'ı özgürleştirme operasyonu" adı altında yapılan müdahalede eğitim, sağlık, barınma, ulaşım gibi temel hizmet sektörleri tamamen yok edildi. İşgal; açlık, yoksulluk ve ölüm getirdi. Irak'ta işgal başladığından beri bir milyon insanın öldürüldüğü tahmin edilirken, her gün ortalama 400 çocuk yetim kalıyor.

BM'NİN KARNESİ KÖTÜ

11 Eylül saldırılarını bahane ederek NATO birliklerinin Afganistan'a girdiği günden bu yana 100 binden fazla Afgan öldü. BM, yaşanan katliamı görmemeye devam ediyor. Afganistan'da 1,5 milyon yetim çocuk, 1 milyon da dul kadın bulunduğu belirtiliyor. Somali, Kenya ve Etiyopya'da da Batı yüzünden 60 bin Müslüman hayatını kaybetti.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin, işgal öncesi Irak için aldığı kararın aynısını Libya için alarak işgal harekâtının başlamasına yol açması tepkiyle karşılanırken, Batı'nın BM gözetiminde Irak, Afganistan, Pakistan ve Somali'de işlediği cinayetler 3 milyona ulaştı. Aynı bugün Libya'da olduğu gibi "Irak'ı özgürleştirme operasyonu" adı altında yapılan müdahalede eğitim, sağlık, barınma, ulaşım gibi temel hizmetler tamamen yok edildi. İşgal açlık, yoksulluk ve ölüm getirdi. Irak'ta işgal başladığından beri bir milyon insanın öldürüldüğü tahmin edilirken, 2003 yılından bu yana, her gün ortalama 400 çocuk yetim, 80 kadın da dul kalmakta.

Batı BM'yi alet ederek son 15 yılda İslam dünyasında milyonlarca cinayet işledi. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) işgal öncesi Irak için aldığı kararın aynısını Libya için alarak işgal harekâtının başlamasına yol açması tepkiyle karşılanırken, Batı'nın BM eliyle Irak, Afganistan, Pakistan ve Somali'de işlediği cinayetler 3 milyona ulaştı.

BM ELİYLE IRAK KATLİAMI

Bağdat'ın elinde biyolojik silah bulunduğuna dair bahanelerle Irak'ı işgal eden ABD ve müttefikleri bir milyon masum insanı katletmişti. "Irak'ı özgürleştirme operasyonu" adı altında yapılan müdahalede eğitim, sağlık, barınma, ulaşım gibi temel hizmetler tamamen yok edildi. İşgal açlık, yoksulluk ve ölüm getirdi. Irak'ta işgal başladığından beri bir milyon insanın öldürüldüğü tahmin edilirken, ABD kaynakları sayıyı 100 bin olarak verdi. Irak'ta halkın yüzde 40'ı, savaşın başladığı günden bu yana ailelerinden en az bir kişiyi kaybetti. İşgalin başladığı 2003 yılından bu yana, her gün ortalama neredeyse 400 çocuk yetim, 80 kadın da dul kalmakta.

BİR YALANA BİR MİLYON MASUM CAN

İşgalin ardından ise Iraklı Refid Ahmet Elvan el-Janabi, devrik Irak Lideri Saddam Hüseyin'e karşı savaş ilan edilmesine yol açan Bağdat'ın elinde biyolojik silah bulunduğuna dair yalanı kendisinin uydurduğunu itiraf etmişti.

AFGANİSTAN'DA BİR MİLYON DUL KADIN

Afganistan'da da durum farklı değil. 11 Eylül saldırılarını bahane ederek NATO birliklerinin Afganistan'a girdiği günden bugüne yaklaşık yüz binden fazla Afgan hayatını kaybetti. Uluslararası kuruluşların BM'ye acilen duruma eğilmesi çağrısı yapmasına karşın, BM yaşanan katliamı görmemeye devam ediyor. Afganistan'ın başkenti Kabil'de 50 bin yetim çocuk, 55 bin dolayında da dul kadın bulunduğu, ülke genelinde ise bu rakamın, yetim çocuklarda 1.5 milyon, dul kadınlarda ise 1 milyon olduğu belirtiliyor. Bazı koalisyon askerlerinin itiraflarına göre, Amerikan işgali döneminde çocukların birer mayın temizleme aracı olarak kullanılması, onlarca çocuğun hayatını kaybetmesine ya da sakat kalmasına neden olmuştu. Ülkedeki toplam 11 milyon çocuk nüfusun yüzde 95'i "savaş travması" nedeniyle tedaviye muhtaç ve çok sayıda çocuk sokaklarda dilencilik yapmakta. Her yıl onlarca çocuk, organ ve uyuşturucu ticaretinde kullanılmak üzere kaçırılmakta.

PAKİSTAN, SOMALİ, KENYA VE ETİYOPYA

Pakistan'a doğru genişletilen işgal hareketinde de on binlerce sivil katledilirken, Guantanamo gibi onlarca kampın kurulduğu Somali, Kenya ve Etiyopya'da, CIA ve İngiliz MI5 ajanları hücrelere yerleştirilen Somalileri işkenceyle sorguluyor. Bu ülkelerde her gün yüzlerce Müslüman işkenceye maruz kalırken, yüzlercesi de katlediliyor. 2006 sonundan bu yana Somali'yi işgal altında tutan Batı yüzünden en az 40 bin Somalili hayatını kaybetti, bir milyon Somalili de ülkeden kaçmak zorunda kaldı.

ASLAN DEĞİRMENCİ / YENİ AKİT

HABERE YORUM KAT