1. HABERLER

  2. HABER

  3. EKONOMİ

  4. Bayraktar’dan Kanada'nın ambargo kararına ilişkin açıklama
Bayraktar’dan Kanada'nın ambargo kararına ilişkin açıklama

Bayraktar’dan Kanada'nın ambargo kararına ilişkin açıklama

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Kanada hükümetinin İHA ve SİHA’lara yönelik ambargo kararı üzerine bir açıklama yaptı.

27 Ekim 2020 Salı 06:01A+A-

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün %93 yerlilik ve HİÇBİR KRİTİK PARÇADA BAĞIMLI OLMAKSIZIN dünyaya ihraç ettiğimiz en ileri teknoloji SİHA'lara sahibiz. Şimdi hedef kalan %7..." diyerek mesaj verdi.

Yeni Akit’in naklettiğine göre, Kanada merkezli Bombardier Recreational Products şirketi, Dağlık Karabağ'da Türkiye yapımı insansız hava araçlarında kendi motorlarının kullanıldığı iddialarının ardından Kanada hükümetinin baskısıyla "Motorları amaçları dışında kullanan ülkelere sevkiyatı askıya aldık." açıklamasında bulunmuştu.

Kanadalı şirketin bu açıklamasının ardından, Türkiye'de İHA ve SİHA yapımındaki öncü rolüyle bilinen Baykar'ın Genel Müdürü Haluk Bayraktar sosyal medyadan paylaştığı mesajında Kanada'ya da cevap olacak şekilde şunları kaydetti:

“Sadece 10 yıl önce ABD Senatosu Predator SİHA'yı parasıyla bile vermedi.

Bugün %93 yerlilik ve HİÇBİR KRİTİK PARÇADA BAĞIMLI OLMAKSIZIN dünyaya ihraç ettiğimiz en ileri teknoloji SİHA'lara sahibiz.

Şimdi hedef kalan %7...

Durmak yok!”

HABERE YORUM KAT

3 Yorum