1. HABERLER

  2. HABER

  3. Başörtülü Diye Atıldı Başkan Olarak Döndü
Başörtülü Diye Atıldı Başkan Olarak Döndü

Başörtülü Diye Atıldı Başkan Olarak Döndü

28 Şubat döneminde başörtüsünü açmadığı için memurluktan atılan Kebanlı Fethiye Atlı, bu kez AK Parti'den belediye başkanı olarak ilçe protokolüne dönüş yaptı.

31 Mart 2014 Pazartesi 20:31A+A-

Keban'da doğup büyüdüğünü belirten Başkan Atlı, "Türkiye'nin üzerinde oynanan oyunlara cevap olarak bizim de bir katkımız oldu. Kebanlı hemşehrilerimizle onur ve gurur duyuyorum. Bu zafer ve başarı onların. Hz. İbrahim ateşe atılırken karınca koşuyor diyorlar ki nere gidiyorsun 'ateşe su götürüyorum' diyor. 'Bu suyla mı söndüreceksin?' dediklerinde karınca, 'En azından safımız belli olsun.' diyor. Türkiye'nin başına örülen bir çok çorap var. Türkiye ateşe atılmak isteniyor. Biz de inşallah diyoruz ki Keban'da bin 715 kişi o yanan ateşe bir nebze su götürdü. Orada bir faydamız olduysa ne mutlu bize. Keban'da bize destek olanlara teşekkür ediyorum" dedi.

Başörtüsü gerekçesiyle memurluktan atıldı

28 Şubat sürecinde çok sıkıntılı günler geçirdiklerini ifade eden Başkan Atlı, "Ben 10 yıl 6 ay devlet memurluğu yaptım. Maliye Bakanlığı'nı açtığı bir sınavla kazanmıştım. 1990 yılında başladım 2000 yılına kadar çalıştım. En son Keban Mal Müdürlüğü'nde görevliydim. 1998 yılında başlayan süreç sıkıntılı geçti. 2000 yılına kadar raporlarla geçiştirdik, uyarı ve kınama cezası aldık. Sonuçta Ankara'dan müfettiş geldi, ifademizi aldı ve beni görevden attı. Başörtülü olduğum için atıldım. O süreçte Devlet Güvenlik Mahkemesi'ne dava da açtık, ama reddedildi" dedi.

11 yıl sonra yeniden AK Parti

Keban'da bir ilki başardıklarını belirten Atlı, "Keban'da 11 yıllık süreçte AK Parti kazanamamıştı. Bu seçimlerde ve en sıkıntılı dönemde kazanmayı nasip etti. Bu seçim çok önemliydi, Türkiye olduğu gibi Keban'da birlik beraberlik mesajını verdi. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın" diye konuştu.

Sonuçlara itiraz edecek

Elazığ'ın Keban ilçesinde belediye başkanlığını, resmi olmayan sonuçlara göre kazanan AK Parti adayı Fethiye Atlı, en yakın rakibinden 906 oy fazla almasına rağmen daha fazla oy aldığına inandığı için seçim sonuçlarına itiraz edeceğini söyledi.

(Yeni Şafak)

HABERE YORUM KAT