1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Babacan'dan hükümete Bahçeli eleştirisi: Küçük ortak ne söylese, hükümetin istikameti o taraf oluyor
Babacan'dan hükümete Bahçeli eleştirisi: Küçük ortak ne söylese, hükümetin istikameti o taraf oluyor

Babacan'dan hükümete Bahçeli eleştirisi: Küçük ortak ne söylese, hükümetin istikameti o taraf oluyor

MHP lideri Bahçeli’ye cevap  veren Ali Babacan, hükümete seslenerek “Küçük ortak ne söylese, hükûmetin istikameti o taraf oluyor. Milli irade dediğiniz şey, yüzde 10 oy almış bir genel başkanın devleti esir alması mı?” dedi.

25 Kasım 2020 Çarşamba 23:11A+A-

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, MHP lideri Bahçeli'nin sert açıklamalarına cevap verdi: RTÜK’e çağrı yapmak istiyorum. Çocukların evde bağırış çağırış dinlemelerini istemiyoruz. Küçük ortağın yayınlarına 18 yaş sınırı konulsun lütfen.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan partisinin Çanakkale İl Kongresi'nde konuştu. MHP liderinin açıklamalarına tepki gösteren Babacan "Küçük ortağın yayınlarına 18 yaş sınırı getirilsin" dedi.

Babacan'ın açıklamaları şöyle:

Seçimlerde vatandaş oy verdi, bir cumhurbaşkanı seçti. Seçilen cumhurbaşkanı tuttu, yüzde 10 oy almış bir genel başkana memleketi teslim etti. Hayretle izliyoruz. Küçük ortak ne söylese, hükûmetin istikameti o taraf oluyor. Milli irade dediğiniz şey, yüzde 10 oy almış bir genel başkanın devleti esir alması mı?

Küçük ortak, ülkede Sayın Erdoğan dışında ne kadar siyasetçi varsa hepsine bağıra bağıra fırça çekiyor. İktidar partisindenmiş, muhalefet partisindenmiş hiç farketmiyor. Çete liderleri siyasetçileri tehdit etsin, siz de ekranlardan hakaret dolu, hiddet dolu açıklamalar yapın… Siyasetten anladığınız bu mu?

"SİYASETÇİLERİN TOPLUMA KÖTÜ ÖRNEK OLMASINI İSTEMİYORUZ"

Çok bağırıyorsunuz. Bağırmanıza gerek olmasın diye önünüze mikrofon koyuyorlar. Bu toplum bağırış çağırış istemiyor artık. RTÜK’e bir çağrı yapmak istiyorum. Pandemi dönemindeyiz. Çocuklarımız evlerde. Küçük ortağın yayınlarına 18 yaş sınırı konulsun lütfen. Çocuklarımızın edep ve ahlâkını bozacak hakaretlerin yayınlanması çok sakıncalı. Çocuklarımızın evde bağırış çağırış, küfür dinlemesini, siyasetçilerin topluma kötü örnek olmasını istemiyoruz. (Karar)

HABERE YORUM KAT

1 Yorum