1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Atilla Yayla’dan Çin'den Tahliye Edilen Kişilerin “Anıtkabir’e Gidiyoruz” Sözlerine Tepki
Atilla Yayla’dan Çin'den Tahliye Edilen Kişilerin “Anıtkabir’e Gidiyoruz” Sözlerine Tepki

Atilla Yayla’dan Çin'den Tahliye Edilen Kişilerin “Anıtkabir’e Gidiyoruz” Sözlerine Tepki

​​​​​​​Çin’de Koronavirüs salgınının ortaya çıkmasıyla büyük ve kapsamlı bir operasyonla Çin’den Türkiye’ye getirilen kişilerin 14 gün sonrası hastane çıkışı “Anıtkabir’e Gidiyoruz” sözlerine Atilla Yayla’da haklı bir tepki geldi.

15 Şubat 2020 Cumartesi 03:18A+A-

Atilla Yayla’nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar:

Baskın haliyle Kemalizm bir çeşit seküler din diyorum, ya anlamıyorlar ya kızıyorlar. Evet öyle. Türkiye'nin Çin'den harika bir operasyonla getirdiği corona virüsü şüphelisi vatandaşlar karantina döneminden sağlıklı çıktı.

Habercilere konuşan bir kadın ilk işinin Anıtkabir'e gitmek olacağını söyledi. Hep birlikte bunu yapmayı düşünüyorlarmış. Ne alâka! Demek ki Anıtkabir'e bir türbe, Mustafa Kemal'e de ilahi bir figür gibi kutsallık atfediyorlar.

Arkadaşlar ille de bir yere gitmek istiyorsanız, size tavsiyelerim var. Müslümansanız camiye gidin, umreye gidin. Hıristiyansanız kiliseye koşun. Bir inancınız yoksa ailenize koşun, sevdiklerinize, yakınlarınıza sarılın.

Hatta madem bir jest yapacaksınız gidin Tayyip Erdoğan'ı ziyaret edin. Sizi kurtaran türden operasyonları Türkiye bırak Atatürk zamanını, on - on beş sene öncesine kadar bile hayal dahi edemezdi. Kemalizmin ve Kemalistlerin normalleşmesi bu ülkenin en önemli meselesi...

atila1.jpg

HABERE YORUM KAT

4 Yorum