1. HABERLER

  2. HABER

  3. Arınç: Cumhurbaşkanı Her Şeyi Çok İyi Bilmektedir
Arınç: Cumhurbaşkanı Her Şeyi Çok İyi Bilmektedir

Arınç: Cumhurbaşkanı Her Şeyi Çok İyi Bilmektedir

Başbakan Yardımcısı Arınç, izleme heyeti kurulmasından haberdar olmadığını, buna olumlu bakmadığını söyleyen Cumhurbaşkanı'na yanıt verdi. Denizli'de konuşan Erdoğan ise bu sözlere yanıt vermedi.

21 Mart 2015 Cumartesi 20:44A+A-

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarıyla ilgili şunları söyledi:

"Çözüm süreci konusunda bugüne kadar atılan adımların bir noktası da izleme heyetinin oluşrutulmasıdır. Hükümetimiz bunu uygun görmektedir. Kimin hangi görevleri yapacağı konusunda bir yol haritamız mevcuttur. Ülkeyi yöneten hükümettir, sorumluluk da hükümettedir."

"Cumhurbaşkanı her şeyi çok iyi bilmektedir"

"Bugün yapılanlardan, yarın geleceğimiz noktadan Sayın Cumhurbaşkanımızın habersiz sayılması mümkün değildir, her şeyi çok iyi bilmektedir. Milli Güvenlik Kurulu ne zaman emretmişse kendisine bilgi sunulmaktadır. Çözüm sürecinde aktör olan bakan arkadaşlarımız tarafından kendilerine arz edilmektedir.

'Bundan hoşlanmadım, hoşuma gitmedi, soğuk veya sıcak karşıladım' beyanları kendi hissi beyanlarıdır. Sorumluluk hükümetin üstündedir, bunları kendi özgün düşünceleri olarak kabul edebiliriz."

"Kendisini yıpratabilir"

"Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuşmaları eleştirilere yol açabilir, üzülebilir, yıpranabilir Sayın Cumhurbaşkanımız. Cumhurbaşkanımızın böyle konuşması, hatta hükümetimizi eleştiriyor noktaya gelmesi elbette hükümetimizi de yıpratabilir. Sayın Cumhurbaşkanımızı çok sevdiğimiz için bu konuşmaları hükümetimiz adına değil ama kendisini yıpratabilir diye düşünüyoruz."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bülent Arınç'ın bu açıklamalarından birkaç saat sonra Denizli'de toplu açılış töreninde konuştu. Ancak Arınç'ın sözlerine değinmedi.

Kaynak: Al Jazeera 

HABERE YORUM KAT