1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Abdullah Gül’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Şehir Üniversitesi Telefonu
Abdullah Gül’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Şehir Üniversitesi Telefonu

Abdullah Gül’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Şehir Üniversitesi Telefonu

AK Parti eski milletvekili ve Karar gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e açılışında bulunduğu Şehir Üniversitesi’nin mal varlıklarına tedbir konulması meselesindeki görüşlerini sorduğunu dile getirdi.

27 Kasım 2019 Çarşamba 10:52A+A-

Mehmet Ocaktan, “Sorum üzerine Abdullah Gül, Şehir Üniversitesi konusunda derin üzüntü duyduğunu, geçen perşembe günü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak meseleyi ayrıntılı olarak konuştuğunu söyledi” dedi.

 Ocaktan yazısında Gül’ün “Perşembe günü cumhurbaşkanını telefonla aradım, Şehir Üniversitesi’ni birlikte açtık, sıkıntıları malum bu konuda müdahil olursanız, bir çözüm yolu bulabilirsiniz dedim. Umarım bir yol bulunur ve bu güzide üniversitemiz kaliteli eğitimde yoluna devam eder” dediğini aktardı.

Mehmet Ocaktan Karar’da yayımlanan “Abdullah Gül’den Şehir Üniversitesi Telefonu” başlıklı yazısında (27 Kasım 2019) konuyla alakalı şu ifadeleri kullandı:

 “İşte bu yüzden Sayın Gül’ü arayıp bu konudaki görüşünü sordum. Bilindiği gibi Abdullah Gül belli hassasiyetleri olan birisidir, bu tür açıklamaların üniversiteye zarar verebileceğinden ve de yapılan açıklamanın kişisel PR olarak anlaşılmasından endişe eder.

Umarım, üniversitenin öğrencilerinden öğretim üyelerine kadar herkesin endişe içinde olduğu, toplumun hassasiyet gösterdiği bu konuda ortak akıl devreye girer ve vicdanları rahatlatacak bir çözüm bulunur.

Eminim ki, üniversitelerin kalitesinin artmasının Türkiye’nin kalkınmasında hayati bir öneme sahip olduğuna inanan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da hakkaniyetli çözüm konusunda üzerine düşeni yapacaktır.”

HABERE YORUM KAT