1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Zelenskiy: Rusya gerginliği artırmak için bahane arıyor
Zelenskiy: Rusya gerginliği artırmak için bahane arıyor

Zelenskiy: Rusya gerginliği artırmak için bahane arıyor

​​​​​​​Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Ukrayna'nın "geçici olarak işgal altındaki topraklarında" halka pasaport vermeye devam eden Rusya'nın, vatandaşlarını koruma kisvesi altında gerginliği artırmak için bahane aradığını söyledi.

18 Ocak 2022 Salı 02:32A+A-

Ukrayna Devlet Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Amy Klobuchar, Robert Portman, Chris Murphy, Jeanne Shaheen, Richard Blumenthal ve Roger Wicker'dan oluşan ABD'li senatör heyeti ile Kiev'de görüştü.

Ukrayna'nın sınırlarındaki güvenlik durumuna ilişkin delegasyona bilgi veren Zelenskiy, Rusya'ya karşı önleyici bir yaptırım paketi hazırlamanın gerekliliğine dikkati çekti.

Rusya'nın Ukrayna'nın "geçici olarak işgal altındaki topraklarında" halka pasaport vermeye devam ederek Rus vatandaşlarını koruma kisvesi altında gerginliği artırmak için bahane aradığını söyleyen Zelenskiy, ABD Kongresine, Ukrayna halkıyla dayanışması için teşekkür etti.

ABD'li senatörler de Ukrayna'nın egemenlik ve toprak bütünlüğüne desteklerini ifade ederek, ülkenin bağımsızca kendi güvenliğini sağlama yollarını seçme hakkı olduğunun altını çizdi.

HABERE YORUM KAT