1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Yıldırım: İmzasız İhbarlar Zarar Veriyor
Yıldırım: İmzasız İhbarlar Zarar Veriyor

Yıldırım: İmzasız İhbarlar Zarar Veriyor

Gülen örgütüne yönelik mücadele kapsamında güvenlik güçlerine yapılan ihbarlarla ilgili Başbakan Binali Yıldırım'dan açıklama geldi. Yıldırım, 'imzasız ihbar mektuplarını dikkate almama’ noktasında hassasiyet çağrısında bulundu.

23 Eylül 2016 Cuma 15:31A+A-

Başbakan Binali Yıldırım, "İsmi, kimliği, adresi, yeri yurdu belli olmayan ihbarlar için genelge yapacağız" dedi. Yıldırım, "Ciddi belgeye, bilgiye dayalı olan her türlü ihbarı değerlendiririz ancak arka planında bir şey olmayan, sadece soyut iddialar bulunan ve kimliği, adresi belirsiz ihbarları dikkate almak hem muhatabına zarar veriyor hem de bürokrasinin genel verimliliğine de olumsuz etki yapıyor" diye konuştu.

'Birbirini çekemeyenler arkadaşlarını ihbar ediyor'

Ankara'da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Binali Yıldırım şöyle konuştu:

"Birbirini çekemeyenler, birbiriyle hesabı olanlar, birbirinin yerinde gözü olanlar maalesef kimliğini gizleyerek, arkadaşlarını ihbar ediyor. Mağduriyetler oluşuyor. Biz bu yönde ismini, kimliğini yazmayan; adresi, yeri, yurdu belli olmayan ihbarları dikkate alınmaması için genelge yapacağız. FETÖ belası da bizim başımıza biraz böyle geldi. Onun için gereksiz mağduriyetlerin önlenmesi için mutlaka ciddi belgeye, bilgiye dayalı olan her türlü ihbarı değerlendiririz."

HABERE YORUM KAT

1 Yorum