1. HABERLER

  2. HABER

  3. Tutuklulara "Zorla Yemek Yedirme" Tasarısı Kabul Edildi
Tutuklulara "Zorla Yemek Yedirme" Tasarısı Kabul Edildi

Tutuklulara "Zorla Yemek Yedirme" Tasarısı Kabul Edildi

İsrail'de, açlık grevindeki tutuklulara "zorla yemek yedirilmesini" öngören yasa tasarısının, parlamentonun Çevre ve İçişleri Komisyonu tarafından kabul edildiği bildirildi.

30 Haziran 2014 Pazartesi 16:59A+A-

İsrail'de, açlık grevindeki tutuklulara "zorla yemek yedirilmesini" öngören yasa tasarısının, parlamentonun Çevre ve İçişleri Komisyonu tarafından kabul edildiği bildirildi.

İsrail Parlamentosu'na (Knesset) ait internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, açlık grevindeki tutuklulara "zorla yemek yedirilmesini" öngören yasa tasarısı, Çevre ve İçişleri Komisyonu'nda kabul edildi.

Knesset'teki Arap milletvekili Ahmed et-Tayyibi, yasa tasarısının komisyon tarafından kabulünü  "Knesset'in kara günü" olarak değerlendirdi.

Hastaneler Birliği, Başbakan Binyamin Netanyahu'ya kanunlaşması halinde hastanelerde bu yasanın uygulanmayacağını belirten bir mektup göndermişti. Söz konusu yasa tasarısı, İsrail hapishanelerinin, mahkumun hayatının tehlikeye girmesi halinde  Merkezi Mahkeme'den "zorla yemek yedirme" kararı çıkarmasına izin veriyor.

HABERE YORUM KAT