1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. TUNUS

  4. Türkiye'den Tunus'a İstihdam İçin Finans Desteği
Türkiye'den Tunus'a İstihdam İçin Finans Desteği

Türkiye'den Tunus'a İstihdam İçin Finans Desteği

Türkiye’nin Tunus Büyükelçisi Ömer Faruk Doğan, Türkiye-Tunus ortak yatırımı için bir Türkiye bankasının 20 milyon dolarlık finans sağladığını söyledi. Büyükelçi Doğan, bu yatırımla Tunus’ta 20 bin kişilik istihdam sağlanacağını kaydetti.

15 Ocak 2018 Pazartesi 19:30A+A-

Türkiye'nin Tunus Büyükelçisi Ömer Faruk Doğan, Tunus’un dünyaya ihracat yapması için Ankara'nın Tunus’un stratejik ortağı olduğunu ve Tunus ekonomisine nasıl katkı sağlayacağını araştırdığını söyledi. Doğan, Tunus halkının hayat standardını yükseltmek için Türkiye'nin elinden geleni yapmaya devam edeceğini söyledi.

Büyükelçi Doğan, Türkiye’nin ihracatında yıllarca en büyük payı oluşturan tekstil konusunda, Mısır ve Fas'ta olduğu gibi şimdi de Tunus’ta yatırım yapma sırası geldiğini söyledi. Doğan, ekonomik ve siyasi istikrarı sağlaması için Türkiye’nin Tunus’a yardım etmeyi görev olarak gördüğünü ve Tunus’a desteklerin süreceğini söyledi.

2017 yılında bir miktar düşüş görülse de Türkiye ile Tunus arasında 2016’daki ticaret hacminin yüzde 16.8 artarak 1 milyar 100 milyon dolara ulaştığı, iki ülke arasındaki ticaret hacminin 2006 ile 2016 arasında yüzde 283 oranında arttığına vurgu yapıldı.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT

2 Yorum