1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Türkiye'den Trump'a Yalanlama
Türkiye'den Trump'a Yalanlama

Türkiye'den Trump'a Yalanlama

Türkiye, ABD Başkanı Trump'ın Cemal Kaşıkçı olayına dahil oldukları yönündeki açıklamalarını yalanladı.              

11 Ekim 2018 Perşembe 17:07A+A-

Türkiye, ABD Başkanı Donald Trump'ın "Müfettişlerimiz orada" diyerek Cemal Kaşıkçı olayına dahil oldukları yönündeki açıklamalarını yalanladı.

Trump, "Suudi gazetecinin kaybolmasını yakından takip ediyoruz. Amerikalı müfettişler olaya dahil oldu. Kaşıkçı konusunda ne olduğunu bulmak zorundayım." demişti.

AA muhabirine açıklama yapan diplomatik kaynaklar, "Kaşıkçı olayıyla ilgili ABD tarafının müfettiş görevlendirdiği bilgisi doğru değil." dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, 2 Ekim'de İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na girdikten sonra kaybolan muhalif gazeteci Kaşıkçı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Orada müfettişlerimiz var. Türkiye'yle birlikte çalışıyoruz ve açıkçası Suudi Arabistan'la çalışıyoruz. Ne olduğunu bulmak zorundayız." demişti.

Amerikan Fox televizyonuna konuşan Trump, bu konuyu yakından takip ettiklerini ve Türkiye ve Suudi Arabistan ile bu konuda yakın çalıştıklarını söylemişti.

Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine katkı veren ve Batı medyasında Ortadoğu ile ilgili haberleriyle tanınan Kaşıkçı, 2 Ekim'de resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra ortadan kaybolmuştu.

HABERE YORUM KAT