1. HABERLER

  2. HABER

  3. TDV, Suriye'de 30 bin ihtiyaç sahibine iftarlık dağıtacak
TDV, Suriye'de 30 bin ihtiyaç sahibine iftarlık dağıtacak

TDV, Suriye'de 30 bin ihtiyaç sahibine iftarlık dağıtacak

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), İdlib, Fırat Kalkanı, Barış Pınarı ve Zeytin Dalı bölgelerinde 30 bin ihtiyaç sahibine iftarlık, 10 bin aileye gıda kolisi dağıtacak ve 2 bin yetim çocuğa bayramlık hediye edecek.

09 Nisan 2021 Cuma 12:26A+A-

Suriye'de mağdur ailelere yardım eli uzatan TDV, rahmet ve mağfiret ayı ramazanda da ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayacak.

TDV Mütevelli Heyeti 2. Başkanı İhsan Açık, AA muhabirine, ramazanın manevi iklimini dünyanın dört bir yanına ulaştırmak için gayret gösterdiklerini söyledi.

Veren el ile alan el arasında köprü vazifesi gördüklerini ve zenginle fakiri bir araya getirdiklerini belirten Açık, yardımlaşma duygularının zirveye çıktığı, tokun açın halinden daha iyi anlayabildiği bir ay olan ramazanda, Suriyeli savaş mağduru ailelere yardımda bulunacaklarını bildirdi.

- "Ramazanın bereketini savaş mağduru ailelerimize ulaştıracağız"

Suriye'de 10 yıldan beri gıdadan barınmaya, giyecekten yakacağa, eğitimden dini hizmetleri destekleme faaliyetlerine kadar hayata dokunan her alanda yardım çalışması yürüttüklerini dile getiren Açık, şöyle dedi:

"Ramazan ayında da inşallah savaş mağduru ailelerimizi yalnız bırakmayacak, oruçlarını sağlıklı ve sıhhatli bir şekilde tutabilmelerine yardımcı olacağız. Bu kapsamda İdlib, Fırat Kalkanı, Barış Pınarı ve Zeytin Dalı bölgelerinde 30 bin kişiye iftarlık dağıtacağız. 10 bin aileye içerisinde temel ihtiyaç maddelerinin yer aldığı gıda kolisi ulaştıracağız. 2 bin yetim çocuğumuza da bayramlık kıyafet hediye edeceğiz. Hayırseverlerimizin destekleriyle büyüğünden küçüğüne kadar halkın her kesimini sevindirmiş olacağız. Ramazanın bereketini savaş mağduru ailelerimize ulaştırarak onların dualarını almış olacağız."

- "Yardımlarla ülkeler ve milletler arası gönül köprüleri kuruyoruz"

Ailesi dağılmış, yurdundan, vatanından ayrılmak zorunda kalmış savaş mağdurlarının çok zor şartlarda yaşam mücadelesi verdiğini ve yapılacak en küçük yardıma dahi ihtiyaçları olduğunu vurgulayan Açık, şunları kaydetti:

"Özellikle yetimler, çocuklar kendilerine uzatılan bir yardım eline, şefkat eline aç durumdalar. Biz, sivil toplum kuruluşları, aslında sadece yardım kolisi, kıyafet ve yakacak götürmüyoruz. Türk milletinin sevgi, şefkat ve merhamet elini de ulaştırıyoruz. Bunu o kadar derinden hissediyorlar ki yardım götürdüğümüzde yanımızdan ayrılmak istemiyorlar. Aslında ulaştırdığımız yardım kolilerinden çok oraya giden yardım dağıtan görevli ve gönüllülerimizle ilgileniyor onlarla vakit geçirmek istiyorlar. İşte bu o bölgedeki çocukların, insanların Türkiye sevdalısı bireyler olarak yetişmesine de imkan tanıyor. Götürdüğümüz yardımlarla ülkeler ve milletler arası gönül köprüleri kuruyoruz."

TDV Mütevelli Heyeti 2. Başkanı İhsan Açık, TDV'nin ramazan yardımlarına katkıda bulunmak isteyenlerin "bagis.tdv.org" adresinden veya bankalar aracılığıyla bağışta bulunabileceğini söyledi.

Kaynak: Fırat Taşdemir / AA

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT