1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SUUDİ ARABİSTAN

  4. Suudi Arabistan'dan Rusya'ya Çok Sert Cevap
Suudi Arabistan'dan Rusya'ya Çok Sert Cevap

Suudi Arabistan'dan Rusya'ya Çok Sert Cevap

Suudi Arabistan ve müttefiklerinin Yemen'e düzenlediği operasyonu eleştiren Rusya'ya Suudi Arabistan'dan sert bir cevap geldi. 'Rusya bizi eleştiremez' diyen Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı'nın cevabı...

30 Mart 2015 Pazartesi 09:59A+A-

Star gazetesinde yer alan habere göre; Rusya'nın kendi halkını öldüren Esed'in en büyük destekçilerinden biri olduğunu belirten Faysal, ''Uzun zaman önce meşruiyetini yitirmiş olan ve halkını katleden Suriye rejimine destek veren Rusya'nın Yemen operasyonunu eleştirmeye hakkı yoktur'' ifadelerini kullandı.

''RUSYA BUNU YAPAMAZ''

''Rusya bir yandan Esed'e silah desteği sağlayıp diğer yandan bize barış çağrısı yapamaz'' diyen Faysal, Suriye'de öldürülen halkın sorumlularından biri olarak Rusya'yı gösterdi.

PUTİN YEMEN OPERASYONUNA SERT ÇIKMIŞTI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Devlet Başkanı Hasan Ruhani'nin telefon görüşmesi sırasında Yemen'de yaşananları ve ikili işbirliğini  masaya yatırmıştı.

Kremlin'den yapılan açıklamada, 'Putin ve Ruhani'nin, Yemen'de yaşanan durum hakkında fikir alışverişinde bulunduğu Rusya'nın, askeri eylemlerin en kısa zamanda sona ermesini istediği' belirtilmişti.

 

HABERE YORUM KAT