1. HABERLER

  2. HABER

  3. Suriyeli İmam Suikastinde 1 Gözaltı Daha
Suriyeli İmam Suikastinde 1 Gözaltı Daha

Suriyeli İmam Suikastinde 1 Gözaltı Daha

Suriyeli imam Arwani'nin, geçen hafta Londra'nın Wembley semtinde, arabasının içinde göğsünden vurularak katledilmesine ilişkin 1 kişi daha gözaltına alındı.

15 Nisan 2015 Çarşamba 12:44A+A-

Londra polisinden yapılan açıklamada, dün akşam üzeri 61 yaşındaki bir kişinin cinayete teşebbüs şüphesiyle gözaltına alındığı bildirildi.

Polis yürüttüğü soruşturma çerçevesinde Arwani'nin 2005-2011 yıllarında imamlığını yaptığı Londra'nın batısındaki An Noor Camisi de dahil olmak üzere cami civarındaki bölgelerde çeşitli adreslerde aramalar yaptığını kaydetti.

Olayla ilgili gözaltına alınan bir diğer kişi olan 36 yaşındaki Leslie Cooper'ın ise bu hafta Old Bailey Ağır Ceza Mahkemesine çıkarılması bekleniyor.

Abdul Hadi Arwani, 2005-2011 yıllarında Londra'nın batısındaki An Noor Camisi'nde imamlık yapmıştı. Suriye doğumlu, 48 yaşındaki Abdul Hadi Arwani geçen hafta Londra'nın Wembley semtinde, arabasının içinde göğsünden vurularak katledilmişti.

Arwani'nin 1982 yılında, doğduğu şehir olan Hama'daki tahribatı fotoğraflamasının ardından rejimin kendisini ölüm cezasına çarptırdığı ve bu yüzden ülkeyi terk etmek zorunda kaldığı bildirilmişti. Arwani'nin ayrıca Londra'da daha önce yapılan rejim karşıtı birçok protestoya destek verdiği biliniyor.

AA

HABERE YORUM KAT