1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SUUDİ ARABİSTAN

  4. Saray Uleması: Gösteri Yapmak Haramdır!
Saray Uleması: Gösteri Yapmak Haramdır!

Saray Uleması: Gösteri Yapmak Haramdır!

Suudi Arabistan 11 Mart'ta yapılacak gösteriler öncesi geriliyor. Suudi Arabistan'da Alimler Üst Konseyi, devlet televizyonu SPA’dan yaptıkları açıklamada, göstericileri fitnecilikle suçladılar, “reform talebiyle yapılan gösteriler fitnecilerin işidir” de

07 Mart 2011 Pazartesi 17:12A+A-

Suudi Hanedanı'nın yanında yer alan resmi ulemaya göre, kraliyet aleyhinde gösteri yapmak haram...

Suudi Arabistan 11 Mart'ta yapılacak gösteriler öncesi geriliyor. Suudi Arabistan'da Alimler Üst Konseyi, devlet televizyonu SPA'dan yaptıkları açıklamada, göstericileri fitnecilikle suçladılar, "reform talebiyle yapılan gösteriler fitnecilerin işidir" dediler.

Alimler Konseyi'nin açıklaması, ülkede protesto gösterileri için sosyal paylaşım siteleri üzerinden çağrı sonrası geldi.

Konsey tarafından yapılan açıklama, ülkede krala karşı yapılacak gösterilerin yasaklanması istenirken, planlanan bu gösterilerin 'İslam-dışı' ve haram olduğu da iddia edildi.

Alimler Konseyi, 'barışçıl gösterilerin her vatandaşın hakkı olduğunu söyleyen' Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf Kardavi'ye de cevap vererek, onu haricilikle suçladı. 'Gösteriler dinin esaslarından değildir' diyen Suudi resmi alimleri, gösterilere, protestolara Kur'an-ı Kerim ve Sünnet'te işaret edilmediğini, bunun bidat olduğunu savundu. (Dünya Bülteni)

HABERE YORUM KAT

9 Yorum