1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Saldırıya uğrayan Kuveytli Muhammed yaşadıklarını anlattı
Saldırıya uğrayan Kuveytli Muhammed yaşadıklarını anlattı

Saldırıya uğrayan Kuveytli Muhammed yaşadıklarını anlattı

Trabzon'da bir ırkçının yumruklu saldırısına uğrayan Kuveytli Muhammed Al Ajmi yaşadıklarını anlattı.

18 Eylül 2023 Pazartesi 02:23A+A-

HAKSÖZ-HABER

Trabzon’da Kuveytli bir Arap turistin maruz kaldığı ırkçı saldırının yankıları sürüyor.

Hastaneden taburcu olduktan sonra Adalet TV’ye telefonla bağlanıp mülakat veren Muhammed Al Ajmi’nin anlatımları, olayın hiç de Valilik açıklamasındaki kadar basit olmadığını gözler önüne seriyor.

Hadisenin tüm detaylarını net olarak ifade eden Muhammed Al Ajmi, önce bir kişinin polisin gözü önünde yüzüne vurduğunu, sonrasındaysa dört kişinin daha hınçla üstüne yürüdüğünü ve bunlardan birinin ön dişlerini kırarken bir diğerinin ise sert bir cisimle kendisine arkadan vurduğunu söyledi.

Her ne kadar ırkçı saldırganlardan biri çıkarıldığı mahkemece tutuklanmış olsa da bu dosyanın burada kapanmaması; aksine Muhammed Al Ajmi’nin anlatımları dikkate alınarak soruşturmanın derinleştirilerek sürdürülmesi gerekiyor.

Bilhassa da son zamanlarda tırmanışa geçen ırkçı söylemin etkisizleştirilmesi ve bundan mülhem saldırı hadiselerinin önlenmesi için başta yargı olmak üzere yetkili tüm mercilerin daha etkin sorumluluk üstlenmesi elzemdir.


Kuveytli Muhammed Al Ajmi’nin Adalet TV'ye verdiği mülakattan:

 - Ben ve 8 kişilik ailem Türkiye'nin kuzeyine, Trabzon şehrine güzel vakit geçirmek için geldik.

 - Ailemle çay içmek için küçük bir kafedeydim, içecek ve tatlı siparişi verdik.

- Çocuklarımın yakındaki bir restorandan sandviç getirmesinin ardından, almadığım içeceklerin parası benden istendi. Buna itiraz etmem üzerine Suriyeli bir garson kafeden ayrılmamı istedi.

 - Polise şikayet etmeye gittim ama selamımı dahi dikkate almadılar.

- Ben polisle konuşmaya çalışırken bu esnada siyah gömlekli bir kişi polislerin önünde yüzüme vurdu. Polis bu şahsa engel olmadı.

 - Daha sonra konuyla hiç ilgisi olmayan 4 kişi daha üzerime hınçla geldi. Biri bana vurarak ön dişlerimi kırdı, diğeri ise keskin bir cisimle arkadan vurarak düşmeme sebep oldu. Bu darbenin ardından komaya girdim ve sabah altıya kadar uyanamadım.

HABERE YORUM KAT

7 Yorum