1. HABERLER

  2. HABER

  3. HAK İHLALLERİ

  4. Resmi İdeolojik Kabullere Dokunan Yanıyor! İmam Açığa Alındı
Resmi İdeolojik Kabullere Dokunan Yanıyor! İmam Açığa Alındı

Resmi İdeolojik Kabullere Dokunan Yanıyor! İmam Açığa Alındı

Gaziantep Valiliği, bayram hutbesinde "Yunanlıları denize döktüler. Nerede döktüler. Hepsi yalan, keşke o gün savaşı kaybetseydik, belki Osmanlı'yı daha sonra yeniden kurabilirdik" diyen imamın açığa alındığını duyurdu.

04 Haziran 2019 Salı 20:04A+A-

Merkez Şahinbey ilçesinde bulunan İyinacar Camisi'nde bayram namazı için gidenlerden bazıları, cami imamının vaaz sırasında, "Kurtuluş mücadelesinde bizi kandırdılar. 1.İnönü’de şöyle zafer kazandılar, 2.İnönü’de şöyle zafer kazandılar. Sakarya’da şöyle zafer kazandılar. Şöyle kahramanlık yapılmış, böyle kahramanlık yapılmış. Yunanlıları denize döktüler. Nerde döktüler. Hepsi yalan, keşke o gün savaşı kaybetseydik, belki Osmanlı’yı daha sonra yeniden kurabilirdik" ifadelerini kullandığı anları sosyal medyada paylaştı.

İmamın sözleri, Kemalist kullanıcıların tazyik ve manipülasyonları sonucunda kısa sürede sosyal medyada karşılık buldu.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Daha önce imam hakkında soruşturma başlatıldığını duyuran Gaziantep Valiliği'nden yeni bir açıklama geldi. Karar’ın naklettiğine göre, açıklamada imamın açığa alındığı belirtildi:

"İlimiz Şahinbey ilçesi İyinacar Camisi'nde bayram namazında yapılan vaazla ilgili sosyal medya ve basında yer alan haberler üzerine idari soruşturma başlatılmış, ilgili görevli bu kapsamda açığa alınmıştır"

NE OLMUŞTU?

Gaziantep'in Şahinbey ilçesindeki İyinacar Camii'nde bayram hutbesi sırasında bir imam "Kurtuluş mücadelesinde bizi kandırdılar. 1. İnönü'de şöyle zafer kazandılar, 2. İnönü'de şöyle zafer kazandılar. Sakarya'da şöyle zafer kazandılar. Şöyle kahramanlık yapılmış, böyle kahramanlık yapılmış. Yunanlıları denize döktüler. Nerde döktüler. Hepsi yalan, keşke o gün savaşı kaybetseydik, belki Osmanlı'yı daha sonra yeniden kurabilirdik" ifadelerini kullandı.

İmamın görüntülerinin sosyal medyada yayılması ve tepki çekmesinin ardından Gaziantep Valiliği, imam hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Valilik'ten yapılan açıklamada "İlimiz Şahinbey ilçesi İyinacar Camisinde bayram namazında yapılan vaazla ilgili sosyal medya ve basında yeralan haberler üzerine soruşturma başlatılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

HABERE YORUM KAT

8 Yorum