1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. PKK’lıların Attığı 2 Roketatar Mermisi Eve İsabet Etti!
PKK’lıların Attığı 2 Roketatar Mermisi Eve İsabet Etti!

PKK’lıların Attığı 2 Roketatar Mermisi Eve İsabet Etti!

Siirt’te PKK’lı militanlarca gece zırhlı polis aracına düzenlenen roketatarlı saldırıda iki merminin bir eve isabet ettiği ortaya çıktı.

27 Eylül 2016 Salı 15:54A+A-

Devriye görevi yapan zırhlı polis aracının gece Siirt’in, Barış Mahallesi’ndeki eski kadın doğum hastanesinin önünden geçişi sırasında PKK’lı militanlarca roketatarlarla gerçekleştirilen, can kaybı ve yaralanmanın yaşanmadığı saldırıda mermilerin dar gelirliler için yapılan TOKİ konutlarındaki bir evde hasara neden olduğu belirlendi.

Mermilerin isabet ettiği evde yaşayan 7 çocuk sahibi Halime Güneş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaşadıkları korkuyu anlattı.

“Binadaki Camların Hepsi Kırıldı, Şans Eseri Kurtulduk”

Yattıkları sırada silah sesleri duyduklarını ve büyük panik yaşadıklarını ifade eden Güneş, çocuklarını arka odaya götürdüğü sırada patlama sesi geldiğini söyledi.

Güneş, evden bir ânda dumanlar yükseldiğini dile getirerek, “Duman ve ateşi görünce bir odaya sığındık. Çocuklar ağlıyordu. Atılan roketlerin mermileri çatıya ve balkona isabet etti. Binadaki camların hepsi kırıldı, şans eseri kurtulduk.” dedi.

Kredi borcu ile aldıkları evlerinin hasar gördüğünü anlatan Güneş, mağdur olduklarını belirtti.

HABERE YORUM KAT