1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. “Pelikan Örgütü Ağababalarıyla Birlikte Tasfiye Edilmelidir”
“Pelikan Örgütü Ağababalarıyla Birlikte Tasfiye Edilmelidir”

“Pelikan Örgütü Ağababalarıyla Birlikte Tasfiye Edilmelidir”

Aydın Ünal, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Pelikan örgütü en az FETÖ kadar tehlikeli bir örgüttür" ifadelerini kullandı.

18 Ağustos 2019 Pazar 21:54A+A-

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski metin yazarı ve eski AK Parti Milletvekili Aydın Ünal, 'Pelikan' grubunu hedef alarak sert ifadeler kullandı. 

Ünal, "Pelikan örgütü ağababalarıyla birlikte tasfiye edilmelidir" dedi.

İsmi ilk olarak Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlıktan istifa etmesiyle duyulan Pelikancılar olarak bilinen grubunu eleştiren Ünal, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Pelikan örgütü en az FETÖ kadar tehlikeli bir örgüttür" dedi.

Para ve makam beklentisi olmadığını söyleyip malvarlığını açıkladı

Ünal, para ya da makam peşinde olmadığını belirterek, mal varlığını açıkladı. Bir evi ve 2004 model bir arabası olduğunu belirten Ünal, "Devletin ve siyasetin kodlarını az çok öğrendim. İstesem, çok para kazanabilir, 'uyumlu' olup makamlarımı koruyabilirdim. Ama ben konuşmayı, kavgayı, mücadeleyi seçtim" ifadelerini kullandı.

152481-1225528987.jpg

"FETÖ başaramadı, siz yeni FETÖ hiç başaramayacaksınız"

"Bana ya da benim üzerimden tek derdi Türkiye olan temiz insanlara alçakça operasyon yapan Pelikan örgütü şunu bilsin: Kaybedecek hiçbir şeyi olmayan, beklentisi, samimi dava delilerine zarar veremezsiniz. Bunu FETÖ başaramadı, siz yeni FETÖ hiç başaramayacaksınız" diyen Ünal, gruba ilişkin şunları da söyledi:

152496-1366501874.jpg

 

HABERE YORUM KAT

7 Yorum