1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. MOSSAD ajanı olduğunu kabul eden sanık elde ettiği bilgileri parayla satmış
MOSSAD ajanı olduğunu kabul eden sanık elde ettiği bilgileri parayla satmış

MOSSAD ajanı olduğunu kabul eden sanık elde ettiği bilgileri parayla satmış

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın operasyonuyla yakalanan MOSSAD ajanı M.A.S, Türkiye'de okuyan bazı Filistinli öğrenciler ve STK'lar hakkında para karşılığında MOSSAD'a bilgi verdiğini itiraf etti.

22 Ekim 2021 Cuma 17:45A+A-

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), İsrail istihbarat servisi MOSSAD ajanlarının farklı illerde Türkiye aleyhinde çalışmalar yürüttüğünün tespit edilmesi üzerine harekete geçti.

Uzun süren takiplerin ardından 4 ilde 15 MOSSAD ajanı gözaltına alındı. Tutuklanan İsrail ajanlarının ilk ifadeleri de ortaya çıktı. MOSSAD'a çalışan ajanlardan biri olan M.A.S., para karşılığı elde ettiği bilgileri sızdırdığını itiraf etti.

İstanbul'da yurt dışından gelen öğrencilere hizmet veren bir danışmanlık şirketi olduğunu belirten M.A.S, MOSSAD'ın kendisiyle ilk olarak Aralık 2018'de temasa geçtiğini söyledi.

 

"2 bin euroya bilgileri sattım"

M.A.S, "Filistinli öğrencilerle ilgili ve STK'lar hakkında bilgi verdim. 2021 yılında benimle yüz yüze görüşmek istediler. Vizem yoktu ancak 1 saat içerisinde vize çıkardılar. Zürih Havalimanı'nda beni A.Z. isimli ajan karşıladı. M.C. ile görüşmem için otele gittik. Elde ettiğim tüm bilgileri verdim karşılığında 2 bin euro verdiler. Mesajları şifreleyerek iletmeyi bana onlar öğretti." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum