1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. MHP'den Perinçek'e "Çin'den Türkiye'ye Yayılan ve Aşısı Bir Türlü Bulunamayan Mikrop" Benzetmesi
MHP'den Perinçek'e "Çin'den Türkiye'ye Yayılan ve Aşısı Bir Türlü Bulunamayan Mikrop" Benzetmesi

MHP'den Perinçek'e "Çin'den Türkiye'ye Yayılan ve Aşısı Bir Türlü Bulunamayan Mikrop" Benzetmesi

Doğu Perinçek'in MHP lideri Devlet Bahçeli için "ABD yörüngesine giriyor" sözlerine MHP'den sert tepki geldi.

19 Şubat 2020 Çarşamba 11:59A+A-

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, bir Rus gazetesine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında açıklamalarda bulunan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek için, "Çin’den Türkiye’ye yayılan ve aşısı bir türlü bulunamayan Doğu Perinçek mikrobu" ifadelerini kullandı.

Büyükataman Doğu Perinçek'in daha önce Kandil'de Abdullah Öcalan'la çektirdiği fotoğrafa da göndermede bulunarak, "Bu şahsı ücretini öderseniz elinde çiçekle Kandil'e gönderebilirsiniz" diye yazdı.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’ın Twitter’da paylaştığı mesajlar şu şekilde:

"Çin’den Türkiye’ye yayılan ve aşısı bir türlü bulunamayan Doğu Perinçek mikrobu, yayın politikası belli bir Rus gazetesine Sayın Genel Başkanımız hakkında saçma sapan bir beyanat vererek tarafını bir kez daha belli etmiştir.

23 Nisan’da iki dakikalığına Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturtsanız ülkeyi Çin’in eyaleti yapmaya kalkacak olan bu gayrimillî zatın Türk dış politikasına bakışı, gözlerine yapıştırılmış Çin malı çakma gözlüğün gösterdiği gibidir.

Sayın Genel Başkanımız siyasetini Türk milletinin menfaatlerine göre şekillendirir. Bu zerzevat gibi Çin kızar mı, Rusya darılır mı, ABD menfaat elde eder mi diye bakmaz. Türk milletinde karşılığı olmayan bu şahsı ise ücretini öderseniz elinde çiçekle Kandil’e gönderebilirsiniz.

Perinçek denen virüs, Kırım’ın Rusya tarafından işgalinin resmîleşmesi ve bu durumun Türkiye tarafından tanınması için mücadele edecek kadar vatan ve millet sevgisinden mahrumdur. Mekânı Cennet olsun Neriman Nerimanov yaşasa idi kendisine bu konuda güzel bir cevap verirdi."

PERİNÇEK: BAHÇELİ ABD YÖRÜNGESİNİ GİRİYOR

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Devlet Bahçeli, İyi Parti ile rekâbeti yüzünden zaman zaman akılcı Türk vatanseverliğinden kopuyor ve ABD yörüngesine girebiliyor" demişti.

HABERE YORUM KAT

3 Yorum