1. HABERLER

  2. BASIN AÇIKLAMASI

  3. Medet Ünlü Hakkında İMKANDER’den Açıklama
Medet Ünlü Hakkında İMKANDER’den Açıklama

Medet Ünlü Hakkında İMKANDER’den Açıklama

İMKANDER, Çeçen davasının Türkiye’deki savunucularından Medet Ünlü’ye yönelik suikast hakkında açıklama yaptı.

23 Mayıs 2013 Perşembe 12:05A+A-

HAKSÖZ-HABER

Çeçen davasının yılmaz savunucularından Çeçenistan İçkerya Cumhuriyeti Türkiye Fahri Konsolosu Medet Ünlü’nün Ankara’da uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmesi üzerine İMKANDER’den bir açıklama yapıldı. Çeçen cinayetlerine dikkat çekilen açıklamada Bağımsız Kafkasya'nın sesini boğmaya çalışanların neden cesaret aldıklarına işaret edildi.

***

RUSYA VE KADİROV'UN SUİKAST POLİTİKALARI BAŞARIYA ULAŞAMAYACAK! 

23 Mayıs 2013

Kafkasya ve Orta Asya halklarının katili Rusya ve işbirlikçisi olan yönetimlerin vahşet, katliam ve suikastlerle kabarık olan kirli sicillerine dün akşam bir yenisi daha eklendi. Bağımsız Çeçenistan davasının yılmaz savunucusu Medet Ünlü çalışma ofisinde uğradığı alçakça bir saldırı sonucu yaşamını yitirdi.

Türkiye'de 2008 yılından bu yana Ali Osaev, İslam Canibekov, Berg-Khazh Musaev, Rustam Altemirov ve Zavrbek Amriev  gibi Çeçen komutan ve muhacirleri kirli yöntemlerle öldüren kanlı eller, Bağımsız Çeçenistan Birleşik Kafkasya idealini savunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına kadar uzanmış görünüyor.

İstanbul'da işlenen Çeçen cinayetlerini soruşturan Terörle Mücadele Savcılığının, Rusya'dan Rus istihbaratçıları ile ilgili talep ettiği bilgilerin, söz konusu kişilerin (ajanların) Rus vatandaşı olmadığı şeklinde verilen cevap neticesinde eksik kalması ve adli sürecin akamete uğraması neticesinde soruşturma dosyası 14 Mayıs 2013 tarihinde "Terörle Mücadele Kapsamı"ndan alınıp Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na iade edilmiştir. Böylece cinayetler "siyasi" değil, "adi birer cinayet vakası" haline dönüştürülmüştür. 8 Mayıs tarihinde Yalova'da yine bir Çeçen sığınmacıya yönelik suikast girişiminde bulunulmuş, fakat bu olayın failleri de yakalanamamıştır.

Türkiye'de bir suikast politikası yürüterek Bağımsız Kafkasya'nın sesini boğmaya çalışanlar acaba Türkiye'deki bu hukuki süreçten mi cesaret almışlardır? Onlara bu cesareti veren ve pervasızca cinayetlerini sürdürmeye iten temel saik nedir bilmiyoruz. Fakat bildiğimiz bir gerçek var ki, o da bu çabaların; ne Kafkas Halklarının ne de bu davaya gönül veren Türkiye Halkı'nın iradesini kıramayacağıdır.

Medet Ünlü'ye Allah'tan rahmet, ailesi ve tüm Kafkasya Halklarına başsağlığı diliyoruz.

İMKANDER

 

HABERE YORUM KAT

5 Yorum