1. HABERLER

  2. HABER

  3. MAVİ MARMARA

  4. Mavi Marmara Şehitlerimiz İçin Fatih'te Sergi
Mavi Marmara Şehitlerimiz İçin Fatihte Sergi

Mavi Marmara Şehitlerimiz İçin Fatih'te Sergi

Gazze ambargosunu kırmak amacıyla yola çıkan Mavi Marmara yolcularından, İsrail’in saldırısı sırasında şehit olanlar açılan fotoğraf sergisiyle anılıyor.

28 Temmuz 2010 Çarşamba 14:00A+A-

HAY-DER, Mavi Marmara şehitleri Ali Haydar Bengi, Cengiz Akyüz, Cengiz Songür, Cevdet Kılıçlar, Çetin Topçuoğlu, Fahri Yıldız, Furkan Doğan, İbrahim Bilgen ve Necdet Yıldırım'ı Fatih Fevzipaşa Caddesi'nde düzenlediği fotoğraf sergisi ile anıyor. "Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız!" sloganıyla açılan sergi uluslararası sularda Siyonist İsrail saldırganlığını tekrardan hatırlatmak amacı da taşıyor.

HAY-DER Genel Başkanı Hakan Aksu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, katil İsrail'in gerçekleştirdiği katliamın unutulmaması ve gündemde tutulması amacıyla sergiyi yaptıklarını söyledi.

Sergide, LCD ekranlardan Mavi Marmara olayı hakkında ve gemide şehit olanlarla ilgili bilgilerin yer aldığı sinevizyon sunumları gösteriliyor. Mavi Marmara saldırısı ve Filistin hakkında bilgilerin verildiği sergide "İşgal Edilen Filistin ve Gazze Gerçeği" isimli kitapçık da ücretsiz dağıtılıyor. Yoğun ilgi gören sergide birçok kişi nakdi yardımda bulunmak istiyor. Hay-Der görevlileri yardımda bulunmak isteyen kişileri İHH Genel Merkezi'ne yönlendiriyor. 24 Temmuz'da açılan ve çok sayıda fotoğraftan oluşan "Direnişin Rengi Mavi Marmara" adlı sergi 1 Ağustos 2010 Pazar gününe kadar açık kalacak.

Murat Ayar / Haksöz-Haber

HABERE YORUM KAT

3 Yorum