1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. KYK’dan Halep İçin Yardım Kampanyası
KYK’dan Halep İçin Yardım Kampanyası

KYK’dan Halep İçin Yardım Kampanyası

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki 686 yurtta kalan gençlerin katılımıyla Halepliler için yardım kampanyası başlatıldı.

18 Aralık 2016 Pazar 12:57A+A-

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından, Halep için yardım kampanyası başlatıldı.

AA’da yer alan habere göre, kurumdan yapılan yazılı açıklamada, KYK’ya bağlı yurtlarda kalan 500 binden fazla genç ile birlikte “Gönül Bağı” etkinlikleri kapsamında birçok sosyal sorumluluk projesine imza atıldığı belirtilerek, yeni bir kampanyayla yaraların sarılmaya çalışılacağı ifade edildi.

Açıklamada, KYK tarafından, dünyanın gözü önünde insanlık dramına sahne olan Halep için “Halep Bizdir, Halep Bizdendir” adı altında, 19-30 Aralık tarihlerini kapsayan yeni bir yardım kampanyası başlatıldığı belirtildi.

Kampanya kapsamında Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki 686 yurtta kalan KYK’lı gençler, yerel halkın da katkılarıyla Haleplilere yardım elini uzatacak. Toplanacak yardımlar, gıda, giyecek, mutfak, barınma ve temizlik malzemeleri olarak gruplandırılarak paketlenecek.

Yardım malzemeleri, 2 Ocak’ta Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Genel Müdürü Sinan Aksu ve KYK’lı gençlerin de katılacağı törenle Türk Kızılayı’na teslim edilecek.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT