1. HABERLER

  2. HABER

  3. MAVİ MARMARA

  4. Küstah İsrail: “Asıl Siz Bizden Özür Dileyin!”
Küstah İsrail: “Asıl Siz Bizden Özür Dileyin!”

Küstah İsrail: “Asıl Siz Bizden Özür Dileyin!”

Mavi Marmara saldırısıyla ilgili Türkiye hükümetinin özür talebine Siyonist Başbakan Yardımcısı Şalom’dan cevap geldi. “Türkiye'den özür dilememiz düşünülemez!”

09 Aralık 2010 Perşembe 09:33A+A-

Siyonist İsrail Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Silvan Şalom, Gazze'ye yardım götüren filoya yapılan baskının ardından İsrail'in Türkiye'den özür dilemesinin "düşünülemez" olduğunu söyledi. İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman da, bu yönde görüş belirtmişti.

İsrail radyosuna küstahça açıklamalarda bulunan Şalom, böyle bir hareketin diğer ülkeleri de cesaretlendireceğini ve onları Ankara gibi hareket etmeye yönelteceğini ifade etti.

Şalom, Mavi Marmara gemisinin Gazze'ye, "İsrail'i tahrik etme niyetiyle geldiğini" iddia edip, "bir özür gerekiyorsa, bunun Ankara'dan gelmesi gerektiğini" ileri sürdü.

Şalom, Mavi Marmara kurbanlarına tazminat ödenmesiyle ilgili olarak da, bunun iki taraflı düşünülmesi gerektiğini, filo olayında İsraillilerin de zarar gördüğünü savundu.

Silvan Şalom, Türkiye ile ilişkilerin önemli ve karşılıklı diyalogun da daima olumlu bir şey olduğunun altını çizmekten de geri durmadı.

Öte yandan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun siyasi danışmanı Ron Bremer, İsrail radyosuna "Türkiye ile İsrail'in, her iki tarafın kabul edebileceği bir uzlaşma formülü aradıklarını" ifade etti.

Bilindiği gibi 9 kardeşimizin şehit edildiği Gazze filosu olayı sonrasında Türkiye Hükümeti, İsrail'den özür ve tazminat beklediğini aksi takdirde ilişkilerin eskisi gibi olmayacağını belirtmişti. Şehit aileleri ise Gazze'ye yönelik abluka kalkmadıkça acılarının dinmeyeceğini deklare etmişlerdi.

HABERE YORUM KAT