1. HABERLER

  2. ETKİNLİK-EYLEM

  3. Kampüslerden işgalci İsrail'in Refah’taki katliamlarına protesto
Kampüslerden işgalci İsrail'in Refah’taki katliamlarına protesto

Kampüslerden işgalci İsrail'in Refah’taki katliamlarına protesto

7 Ekim’den bu yana süregelen İşgalci İsrail’in zulmünü ve Refah’a saldırısını protesto etmek üzere İstanbul’da çeşitli üniversitelerde ortak basın bildirisiyle eylem düzenlendi.

28 Mayıs 2024 Salı 15:30A+A-

Siyonist işgal rejiminin Gazze halkına uyguladığı katliam ve soykırım, tüm dünyada protesto edilmeye devam ediyor. 

Küresel intifadanın heryerde yankılandığı bu dönemde İstanbul’daki üniversite öğrencileri de, "Kampüste Meydanda İntifada Her Yerde" sloganlarıyla Filistin halkının yanında olduğunu ve bu intifadanın bir parçası olduklarını gösterdiler. 

7 Ekim’den bu yana süregelen İşgalci İsrail’in zulmünü ve Refah’a saldırısını protesto etmek üzere İstanbul’da çeşitli üniversitelerde ortak basın bildirisiyle eylem düzenlendi.

Basın açıklamasının tam metni:

Bismillahirrahmanirrahim

Kıymetli üniversiteli kardeşim, bugün 8 aydır devam eden ve günden güne artan zulmü, soykırımı kınamak için toplanmadık. 8 aydır her gün kınadığımız Siyonist devlet, dün gece "2371 BLOK" adını verdiği ve 4 gün önce güvenli bölge olarak nitelediği Refah bölgesine sığınan Filistinli sivilleri yakarak şehit etti. Artık kınama zamanı geçti; üniversitelerde, kampüslerde, dersliklerde, meydanlarda ve ulaşabildiğimiz her yerde kalben buğz etmenin ötesine geçip, harekete geçmenin zamanıdır. 
Haksızlığın karşısında susmaktan korkan üniversiteli kardeşim.

photo-2024-05-28-14-31-17.jpgphoto-2024-05-28-14-26-29.jpg

photo-2024-05-28-14-11-48.jpg

photo-2024-05-28-14-52-46.jpg

photo-2024-05-28-13-55-56.jpg

photo-2024-05-28-13-57-09.jpg

photo-2024-05-28-13-57-29.jpg

photo-2024-05-28-14-54-06.jpg

photo-2024-05-28-14-21-46.jpg

Biliyoruz ki, artık dünyanın dört bir yanı Filistindir. Titreyen her yürek, haykıran her dil Filistin için eylemdedir. Bizler bu davayı sadece yüreklerde ve dillerde değil, hayatımızın her alanında, şu an içerisinde bulunduğumuz kampüsümüzde, yarın içerisinde bulunacağımız iş yerimizde ve yetiştireceğimiz nesillerde yaşatmak zorundayız. O zaman, bugünü bir milat bilip, Aksa'nın bahçesinde, özgür Filistinli kardeşlerimizin evlerinde tekrardan bir araya geleceğimiz güne kadar, durmadan, yorulmadan, inancımızı kaybetmeden ve dünyevi kaygılar gütmeden bu davanın birer fertleri olacağımıza hep birlikte söz verelim. 

Bir Müslüman, bir insan olarak verdiğimiz bu sözü yerine getirebilmek adına, atacağımız ilk adımımız, dünyayı sermayesiyle yönetebileceklerini düşünen bir avuç Siyoniste ders vermek olsun! Özellikle, üniversitemiz içerisinde bulunan, kantinlerimizi zulme ortak hale getiren markaları tıpkı, Allah rasulunün yapmış olduğu gibi, Müslüman ve insan olmanın verdiği sorumluluk gereği boykot edelim. 

Bizler sözümüzü verdik, ne bir başımızayız ne de yalnızız. Bütün dünya ve bütün insanlık zulme karşı bir arada. Eylemden ne olur demeksizin, her gün ve her saat Filistin için ribatta olan insanlık, devletleri harekete mutlaka geçirecektir. Bunun örneği geçtiğimiz hafta, 3 Avrupa ülkesi olan İrlanda, İspanya ve Norveç'in Filistin'i özgür bir devlet olarak tanımasıydı. Bundan sonra ne olacak biliyor musunuz? Biz inanıyoruz ki, bu eylemlerimiz çığ gibi bütün meclisleri saracak ve bütün devletler Filistin'i özgür bir devlet olarak tanıyacak. Ancak, bu bir son değil! Aksine yeni bir dünyanın başlangıcıdır. Ve biz yine inanıyoruz ki bundan bir sonraki gerçek, başkenti Doğu Kudüs değil, bizatihi Kudüs'ün kendisi olan ve içerisinde herkesin barış içinde yaşadığı Filistin devletidir! 

Yürüdüğü zaman ayağına Kudüs gücü gelen kardeşim, asla zafere olan inancın azalmasın. Seni bu temenni ile selamlıyor ve sözünü bir biat bilip bu sözünü gerçekleştirinceye kadar yolundan dönmeyeceğine emin olarak Allah'a emanet ediyor, buradan Türkiye'nin dört bir yanındaki üniversitelerde gerçekleştirilen eylemlere selam gönderiyoruz! 

Zafer yakındır ve zafer inananlarındır. 

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum