1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Kadıköy’de Başörtülü Kadına Çirkin Saldırı!
Kadıköy’de Başörtülü Kadına Çirkin Saldırı!

Kadıköy’de Başörtülü Kadına Çirkin Saldırı!

İstanbul’da başörtülü bir kadın çirkin saldırının kurbanı oldu. Başörtülü kadına küfredip tüküren saldırgan, kameralarca kaydedildi. Eşkali belirlenen saldırganı polis her yerde arıyor.

14 Mart 2018 Çarşamba 13:09A+A-

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde başörtülü bir kadın, işe giderken metro istasyonunda saldırıya uğradı. Kamera kayıtlarını izleyen polis, başörtülü kadına küfreden, tüküren ve “yobaz” diye bağıran saldırganın eşkalini belirledi. Polis her yerde saldırganı arıyor.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre, olay, Bostancı Metro Durağı’nda önceki gün sabah saat 07.22’de meydana geldi. İddiaya göre Darülaceze’de temizlik görevlisi olan Kerime Pehlivan, Pendik’teki evinden Kayışdağı’ndaki iş yerine gitmek için metroyu kullandı. Bostancı Metro Durağı’nda indi ve istasyondan çıkmak için asansöre yöneldi. Asansör bulunduğu kata geldiğinde asansörden ilk olarak inen kimliği belirsiz kişi Pehlivan’ın yanında beklemeye başladı. Pehlivan asansörün boşalmasının ardından asansöre binmek istedi. O sırada etrafın sakinleşmesini fırsat bilen saldırgan, Pehlivan’a önce tükürdü ardından da “Senin gibi yobazlar yüzünden bu ülke bu hâlde!” diyerek sözlü tacizde bulundu. Korkan Pehlivan hızlıca asansöre binerken, saldırgan geriye dönerek tekrar küfretti.

Pehlivan, iş yerine vardığı gibi eşi Ömer Pehlivan’ı aradı. Ardından da eşiyle birlikte Bostancı Karakolu’na giderek şikâyetçi oldu. Eşkali belirlenen saldırganın akbil kaydı kontrol edildi.

Pehlivan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Çok korktum. Saçları uzundu, topuzu vardı. Benim kime ne zararım dokunmuş? İşine gücüne giden kendi hâlinde bir kadınım. Kimsenin kılığına kıyafetine karışmam. İnsanlara kılığından kıyafetinden saldırır sonra da yobaz ben olurum. Sorsanız kadına şiddete de karşıdır. Şimdi yalnız işe gidemiyorum. Bu toplumun bu insanlardan çektiği artık yeter.” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum