1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. AFGANİSTAN

  4. Kabil'de IŞİD Vahşeti Bu Kez Hastaneyi Hedef Aldı!
Kabil'de IŞİD Vahşeti Bu Kez Hastaneyi Hedef Aldı!

Kabil'de IŞİD Vahşeti Bu Kez Hastaneyi Hedef Aldı!

Afganistan’ın başkenti Kabil’de polis kılığına girmiş silahlı kişiler bir hastaneye saldırdı. Anne sağlığı kliniğinde, aralarında yeni doğan iki bebeğin de bulunduğu 16 kişi hayatını kaybetti.

13 Mayıs 2020 Çarşamba 12:43A+A-

Afganistan'ın başkenti Kabil'in batısındaki Dasht-e-Barchi bölgesindeki bir doğum hastanesine dün polis kılığına girmiş silahlı kişiler bir hastaneye saldırdı.

Sınır Tanımayan Doktorlar kuruluşunun işlettiği anne sağlığı kliniğinde, aralarında yeni doğan iki bebeğin de bulunduğu 16 kişi hayatını kaybetti.

Reuters haber ajansına göre Kabil’deki saldırı sabah saatlerinde meydana geldi. Polis giysileri içindeki en az üç saldırgan Dasht-e-Barchi hastanesine girdi. Etrafa el bombası atan ve ateş açan saldırganlar, polisin operasyonu sonucunda öldürüldü.

isid2.jpg

Saldırıyı gören yakınlardaki sokak satıcısı Ramazan Ali, hastanenin birçok kadın ve çocuğun tedavi için geldikleri bir devlet kurumu olduğunu söyledi. 100 yataklı devlet hastanesinin doğum ve kadın sağlığı bölümünü, merkezi Fransa’da bulunan sivil toplum kuruluşu Sınır Tanımayan Doktorlar işletiyor.

Afganistan içişleri ve sağlık bakanlıkları, ölenler arasında kadın, çocuk ve hemşireler olduğunu bildirdi. Askerler, kanlı battaniyelere sarılı çocukları hastaneden tahliye etti. Yetkililer aralarında üç yabancı ülke vatandaşının da bulunduğu toplam 100 kişinin tahliye edildiğini bildirdi.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum