1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. İsveç'te Göçmen Karşıtı Partiden Cami Yapılması İçin Önerge
İsveç'te Göçmen Karşıtı Partiden Cami Yapılması İçin Önerge

İsveç'te Göçmen Karşıtı Partiden Cami Yapılması İçin Önerge

İsveç'te göçmen karşıtlığıyla bilinen aşırı sağcı İsveç Demokratlar Partisi, Vasternorrland bölgesindeki Kramfor ilçesine cami ve kültür merkezi yapılması için önerge verdi.

17 Mart 2019 Pazar 16:11A+A-

İsveç'in yüksek tirajlı gazetesi DN'nin haberine göre, İsveç Demokratlar Partisi Kramfor Belediye Meclis Üyesi Mark Collin, ilçeye cami ve kültür merkezi yapılmasını için partisi İsveç Demokratlar Partisi (SD) adına önerge verdi.

"Müslümanları ve ülkeye yeni gelen sığınmacıları ilçemize çekebiliriz"

Collin, DN'ye yaptığı açıklamada, ilçenin geleceği için Müslümanlara ihtiyaçları olduğunu belirtti. İlçe nüfusunun azaldığına, 30 yıl sonra ilçede hayatın durma noktasına geleceğine işaret eden Collin, şöyle konuştu:

''Cami ve kültür merkezi inşa ederek Müslümanları ve ülkeye yeni gelen sığınmacıları ilçemize çekebiliriz. Bu yüzden böyle bir öneriyi meclise sundum.'' 

Bazı çevrelerce eleştirilmenin, umurunda olmadığını vurgulayan Collin, "İlçenin geleceğini kurtarmaya çalışıyoruz. Nisan ayında önerimin Meclisten geçmesini bekliyorum. Aksi takdirde koca ilçe yok olacak.'' değerlendirmesini yaptı. 

Kaynak: AA 

HABERE YORUM KAT