1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. İsrailli bakan: ABD asla İran'ın nükleer tesislerine saldırmayacak
İsrailli bakan: ABD asla İran'ın nükleer tesislerine saldırmayacak

İsrailli bakan: ABD asla İran'ın nükleer tesislerine saldırmayacak

​​​​​​​İsrail Yerleşim Birimleri Bakanı Hanegbi, ABD ordusunun hiçbir zaman İran'ın nükleer tesislerini vurmayacağını söyledi.

02 Şubat 2021 Salı 22:44A+A-

İsrail Yerleşim Birimleri Bakanı Tzachi Hanegbi, İran'ın nükleer faaliyetleri ve İsrail'in olası adımlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"İsrail bu tehlikeyi ortadan kaldırmak için bağımsız hareket etmek zorunda kalabilir"

Tahran yönetiminin nükleer faaliyetlerini engellemek için gelecekte (İran'a askeri saldırıdan) başka seçenek kalmayabileceğini dile getiren Hanegbi, "ABD, asla İran'daki nükleer tesislere saldırmayacak. İsrail bu tehlikeyi ortadan kaldırmak için bağımsız hareket etmek zorunda kalabilir" dedi.

İranlıların İsrail'e misilleme yapma kapasitelerinin “çok sınırlı” olduğunu savunan Hanegbi, "İsrail nükleer bir İran'ı kabul edip etmeyeceğine karar vermeli" değerlendirmesini yaptı.

Joe Biden'ın ABD'de başkanlık koltuğuna oturmasının ardından İsrailli yetkililerin İran'ın nükleer faaliyetlerine karşı yaptığı açıklamalar dikkati çekiyor.

İsrail Enerji Bakanı Minister Yuval Steinitz de KAN'a yaptığı açıklamada, İran'ın nükleer bomba yapımından 1-2 yıl uzakta olduğunu ileri sürdü.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum