1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İsrail, Gazze’yi Havadan Bombaladı!
İsrail, Gazze’yi Havadan Bombaladı!

İsrail, Gazze’yi Havadan Bombaladı!

İşgal güçleri ateşkesi ihlal etmeye devam ediyor. Daha önce karada ateşkesi ihlal eden İsrail, dün gece Gazze'ye hava saldırısı düzenledi.

20 Aralık 2014 Cumartesi 15:20A+A-

Dün gece Gazze’nin güneyinde yer alan Han Yunus şehrinin batısındaki Hıttin bölgesinin işgal uçaklarının iki ayrı saldırısına uğradığını belirten kaynaklar, saldırıda can kaybının olmadığını ifade ettiler.

Filistin Enformasyon Merkezi’nin muhabirine bilgi veren kaynaklar, işgal ordusuna bağlı iki savaş uçağının dün gece geç saatlerde Han Yunus şehrinin kuzey bölgesine iki füze attıklarını belirterek, can kaybının olmadığı saldırıda kullanılan füzelerin patlama sesinin bir çok taraftan duyulduğunu söylediler.

Saldırının ardından Gazze’nin birçok noktasında elektrikler kesilirken, saldırıdan sonra işgal uçaklarının Gazze’nin üzerinde uzun süre uçuşlar yapmaları dikkat çekti.

Saldırıyı doğrulayan işgal rejimi medyası, işgal uçaklarının Gazze’den atılan bir füzeye misilleme olarak saldırıda bulunduklarını iddia etti.

İşgal rejiminin Gazze’ye yönelik 8 Temmuz 2014'te başlattığı ve 51 gün süren savaşın ardından sağlanan ateşkesten sonra ilk savaş uçakları Gazze’ye hava saldırısı düzenliyor. Daha önce karada ve denizde ateşkesi ihlal eden işgal güçleri, ilk kez uçaklarla ateşkesi ihlal ediyorlar.

Direniş Tugayları: “Düşmanın Ateşkes İhlali Sabrımızı Zorluyor”

Filistin Demokratik Kurtuluş Cephesi’nin askeri kanadı durumundaki Milli Direniş Tugayları Siyonist işgal rejiminin varılan ateşkes anlaşmasını sürekli bozmasının sabırlarını zorladığını ve kendilerinin de bunu bozmak zorunda kalabilecekleri uyarısında bulundu.

Siyonist işgal uçaklarının dün geceki hava saldırılarını şiddetle kınayan Direniş Tugayları işgalcinin daha önce balıkçılarla Gazze sınırındaki çiftçilere yönelik yaptığı saldırılara yeni bir saldırı ve yapılan ateşkes ihlallerine de yeni bir ihlal eklediğini ifade etti.

Dün geceki saldırılarla ilgili olarak basın açıklaması yapan Direniş Tugayları “işgal uçakları dün gece direniş güçlerine ait bir noktayı bombalamaları, işgal rejiminin ateşkesi uygulamada ağır davranması ve bunu sürekli ihlal etmesi, ateşkesi bozup yeniden direnişe geçmeye bizi zorlamaktadır” ifadesini kullandı.

Hareket yayınladığı basın açıklamasında ayrıca Gazze’deki direniş hareketlerine çağrıda bulunarak dünkü saldırılarla ilgili acilen bir araya gelip işgalcinin Kudüs, Batı Yaka ve Gazze’de yaptığı tecavüzlere karşılık vermek için karar almalarını istedi.

İşgal rejiminin Gazze halkına karşı 7 Temmuz 2014'te başlattığı 51 günlük savaşın ardından sağlanan ateşkesten sonra işgal uçakları dün gece ilk kez Gazze’nin Han Yunus şehrinde direniş güçlerine ait bir noktayı bombaladı. Ateşkesin havadan ihlali niteliğindeki bu saldırıda can kaybı olmadı.

 

HABERE YORUM KAT