1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. ‘İki Ayyaş’tan ‘Aziz Atatürk’e Gelinen Nokta!
‘İki Ayyaş’tan ‘Aziz Atatürk’e Gelinen Nokta!

‘İki Ayyaş’tan ‘Aziz Atatürk’e Gelinen Nokta!

AK Parti iktidarının ve Erdoğan liderliğinin resmi ideolojinin birçok alandaki dayatmalarının ortadan kaldırılması yönündeki olumlu adımları son dönemlerde adeta yine kendileri tarafından yok edilmeye çalışılıyor.

31 Ekim 2017 Salı 18:42A+A-

HAKSÖZ-HABER

Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmaları olmak üzere belirgin bir şekilde resmi ideolojinin klasik jargonuna dönüş emareleri söz konusu.

Kılıçdaroğlu ve CHP’nin vurgulamaktan imtina ettiği derecede “Atatürk” referansları her geçen gün ivme kazanıyor. Hükümetin bu yeni politik hattı da haliyle süratle alamet-i farikaları her şartta Hükümeti müdafaa olan gazeteci ve yazarlar tarafından yerine getiriliyor.

Doğu Perinçek gibi azılı düşmanların gevrek gevrek gülerek “Erdoğan bizim çizgimize geldi!” sözlerini haklı kılmak için neredeyse iktidar medyası unsurları yapmadık şey bırakmıyorlar.

Bütün bir toplumun “Atatürk, Atatürkçülük, Kemalizm, laiklik”le problem oluşturmayacak bir ilişki biçimine girmeleri ve hatta başta Mustafa Kemal olmak üzere (artık altını çizerek  ‘Atatürk’ diyorlar) resmi ideolojinin ikonlarıyla bir laik-Kemalist gibi ilişkiye girmeleri isteniyor bütün bu yazılarda.

cumhuriyet-bayrami-2017-yazarlar-ic-tek-sayfa.jpg

 

HABERE YORUM KAT

11 Yorum