1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. İHH'dan Süleymaniye’deki Depremzedelere Yardım
İHH'dan Süleymaniye’deki Depremzedelere Yardım

İHH'dan Süleymaniye’deki Depremzedelere Yardım

​​​​​​​İHH İnsani Yardım Vakfı, Süleymaniye’ye bağlı Derbendihan ilçesinde afetzedelere yardım malzemeleri dağıttı.

14 Kasım 2017 Salı 22:04A+A-

İHH İnsani Yardım Vakfı, depremde en çok zarar gören Süleymaniye'ye bağlı Derbendihan ilçesindeki afetzedelere yardım malzemeleri dağıttı.

AA muhabirine konuşan İHH Ortadoğu Proje Sorumlusu Mehmet Akbaş, depremden etkilenenlere, gıda kolileri, battaniye ve kilim gibi acil ihtiyaç malzemeleri getirdiklerini belirtti.

Deprem haberinin hemen ardından harekete geçtiklerini, hazırlıklarını tamamlayarak bugün bölgeye geldiklerini söyleyen Akbaş halihazırda 250 kişilik yardım malzemesi dağıttıklarını ifade etti.

fihh-yardim.jpg

Depremzedelere yardımlarının süreceğini belirten Akbaş, şunları dile getirdi:

"500 adet çadırımız bugün gümrükten içeri girdi, yarın ve daha sonraki günlerde de bu malzemelerimizin dağıtımını gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Günlük sıcak yemek dağıtımı yapacağımız bir seyyar mutfağımız da önümüzdeki günlerde en uygun bölgeye getirilecek, bir ay boyunca bin kişilik sıcak yemek dağıtımı da yapacağız."

Akbaş bölgede binlerce hasar görmüş ev olduğunu dolayısıyla on binlerce insanın dışarıda kaldığını bu mağduriyetlerin de en kısa zamanda giderilmesi için evlerin onarılması gerektiğini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT