1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Hollande: Terör Brüksel’i Vurdu Ancak Hedef Tüm Avrupa’ydı
Hollande: Terör Brüksel’i Vurdu Ancak Hedef Tüm Avrupa’ydı

Hollande: Terör Brüksel’i Vurdu Ancak Hedef Tüm Avrupa’ydı

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Brüksel’deki saldırıların ardından yaptığı açıklamada terörün Brüksel’i vurduğunu ancak hedefin Avrupa olduğunu söyledi.

22 Mart 2016 Salı 17:05A+A-

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Brüksel'deki terör saldırılarının ardından açıklamada bulundu. Hollanda, tehdidin ciddiyeti karşısında hayati önlemler alınması gerektiğini ifade ederek, "Terör Brüksel'i vurdu ancak hedef tüm Avrupa'ydı" dedi. Hollande, "Fransa, teröre karşı mücadelesine hem uluslararası düzeyde hem de ulusal düzeyde acımasız bir şekilde devam edecek. Fransa, sınırlarda, ulaşımda ve alt yapıda güvenlik seviyesini arttırıyor. Terörle mücadele uzun vadede soğukkanlılık ile gerçekleştirilmeli" ifadelerine yer verdi. Birlik ve beraberlik içinde olunması gerektiğini kaydeden Hollande, Belçika ile dayanışma içinde olduğunu sözlerine ekleyerek başkent Paris'te bulunan Eiffel Kulesi'nin Belçika bayrağının renkleri ile ışıklandırılacağını belirtti.

VALLS: "SAVAŞTAYIZ"

Fransa Başbakanı Manuel Valls ise, "Savaştayız. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca Avrupa'da savaş eylemleriyle karşı karşıya kaldık" dedi. Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve ise bugün yaptığı açıklamada, Brüksel'deki saldırıların ardından sınıra ek olarak bin 600 Fransız askerinin konuşlandırılacağını ifade etti.

Öte yandan, Almanya ve Hollanda da sınırlarda, havalimanlarında ve tren istasyonlarında güvenlik önlemlerinin arttırılacağını duyurdu.

HABERE YORUM KAT