1. HABERLER

  2. HABER

  3. HDP-EMEP İttifakı Devam Edecek
HDP-EMEP İttifakı Devam Edecek

HDP-EMEP İttifakı Devam Edecek

Halkların Demokratik Partisi ve Emek Partisi 1 Kasım'da yapılacak genel seçimde birlikte hareket etme kararı aldı.

18 Eylül 2015 Cuma 14:45A+A-

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan'ın ortak imzasıyla yapılan açıklamada, ortak kararlılığın seçimlerde de devam edeceği belirtildi.

Açıklamada, "Örgütlenme, siyasi faaliyet sürdürme ve söz-basın özgürlüğü, Kürt halkının eşit koşullarda bir arada yaşama talebi başta olmak üzere, temel demokratik haklar ve siyasi özgürlükler için birlikte mücadele etmek, demokrasi güçlerinin ortak sorumluluğu olmaya devam ediyor" denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İşçi sınıfı ve emekçilerin çalışma ve yaşam koşullarına ilişkin en küçük bir hak talebi bile karşılanmadığı gibi, koşullar daha da ağırlaşmıştır. Bu özet tablo içerisinde demokrasi güçlerinin ortak mücadelesine olan ihtiyaç daha da artmıştır. Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Emek Partisi (EMEP) olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de demokratik haklar ve siyasi özgürlükler için yürüttüğümüz ortak mücadele konusundaki kararlılığımız devam etmektedir. Sadece bizlerin değil, bütün demokrasi güçlerinin de aynı kararlılıkla hareket etmesinin zorunluluğunu bir kez daha vurguluyoruz."

Kaynak: Al Jazeera

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT