1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. İRAN

  4. Hamaney Haşimi Rafsancani'yi İhanetle Suçladı
Hamaney Haşimi Rafsancani'yi İhanetle Suçladı

Hamaney Haşimi Rafsancani'yi İhanetle Suçladı

İran'ın dini lideri Ali Hamaney, Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi (DMTK) Başkanı Haşimi Rafsancani'yi ihanetle suçladı.

30 Mart 2016 Çarşamba 15:24A+A-

İran'ın dini lideri Hamaney Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi (DMTK) Başkanı Rafsancani'yi ağır bir şekilde eleştirerek, "Eğer 'Yarının dünyası diyalog dünyasıdır, füze dünyası değildir.' sözü bilinçsizce söylenmişse ayrı bir konu, fakat bilinçli bir şekilde söylendiyse ihanettir" ifadelerini kullandı.

Başkent Tahran'da Hazreti Fatıma'nın doğum yıl dönümü münasebetiyle Ehl-i Beyt meddahlarına konuşan Hamaney, Rafsancani'nin bir hafta önce Twitter hesabından paylaştığı "Yarının dünyası diyalog dünyasıdır, füze dünyası değildir." sözünü eleştirdi.

Hamaney, "Eğer 'Yarının dünyası diyalog dünyasıdır, füze dünyası değildir.' sözü bilinçsizce söylenmişse ayrı bir konu, fakat bilinçli bir şekilde söylendiyse ihanettir." dedi.

Hamaney şunları ekledi:

"Eğer İran Devleti, sadece teknoloji ve müzakere peşinde olur, savunma gücüne sahip olmazsa, küçük bir devletin tehdidi karşısında bile geri adım atmak zorunda kalır. İran tüm araçlardan istifade etmelidir. Ben herkesle olmasa da siyasi diyaloğa karşı değilim. Dünya sathında siyasi diyaloğu kabul ediyorum. Bugün hem füze, hem de müzakere zamanıdır".

AA

HABERE YORUM KAT

3 Yorum