1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Halid Hoca SMDK'nın Başkanı Seçildi
Halid Hoca SMDK'nın Başkanı Seçildi

Halid Hoca SMDK'nın Başkanı Seçildi

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Türkiye Temsilcisi Halid Hoca'nın SMDK'nın yeni başkanı seçildiği bildirildi

05 Ocak 2015 Pazartesi 04:44A+A-

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu'nun (SMDK) 18. genel kurulunda Halid Hoca'nın, 56 oyla başkanlığa seçildiği bildirildi.

SMDK basın ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, SMDK'nın genel kurul toplantısında Halid Hoca, rakibi eski Genel Sekreter Nasr el-Hariri'yi 6 oy farkla geride bırakarak 56 oyla başkanlığa seçildi. SMDK Başkan Yardımcılığına Hişam Merve, rakibi Nugum el-Gadiri'yi 3 oy farkla geride bırakarak, 56 oyla Başkan Yardımcılığına getirildi.

SMDK'nın Genel Sekreterlik seçimleri ise Yahya Mektebi ve Cevvad Ebu Hatab isimli adayların yüzde 50’den fazla oy alamaması nedeniyle ertelendiği ifade edildi.

Halid Hoca başkanlığa seçilmeden önce SMDK'nın Türkiye Temsilciliği görevinde bulunmuştu.

Suriye'deki savaşın genel durumunun değerlendirildiği ve 18 yürütme komisyonunun kurulduğu toplantıda, Kahire'deki muhalefet görüşmeleri, Rusya'daki arabuluculuk ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura'nın getirdiği "dondurulmuş bölgeler" önerisi gibi konuların da ele alındığı aktarıldı.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT