1. YAZARLAR

  2. İbrahim Sediyani

  3. Gazze’yi Yok Etme Saldırısı İsrail’in Değil El Fetih’in Fikriydi
İbrahim Sediyani

İbrahim Sediyani

Yazarın Tüm Yazıları >

Gazze’yi Yok Etme Saldırısı İsrail’in Değil El Fetih’in Fikriydi

03 Ocak 2009 Cumartesi 21:00A+A-

Katliâm ve vahşet üzerine kurulu olan İsrail terör örgütünün 27 Aralık 2008’de başlattığı “Gazze’yi yok etme saldırısı” birinci haftasını doldurdu. Saldırılar tüm korkunçluğu ve acımasızlığıyla sürüyor. Şehîdlerin sayısı 420’ye, gazilerin sayısı da 2 bin 100’e yükseldi. Gazzeli şehîdler arasında 100 kadar çocuk var. Saldırı esnasında terk etmeyi red ettiği evinde vurulan İslamî Direniş Hareketi (HAMAS) liderlerinden Dr. Nizar Reyyan, bütün ailesi ve çocuklarıyla birlikte şehîd edildi.

Vahşette sınır tanımayan siyonist İsrail, tüm dünyanın gözü önünde Gazze’de katliam yapıyor, özellikle çocukları seçerek soykırım yapıyor. Saldırılara ne zaman isterlerse o zaman son vereceklerini, ancak bunu şimdilik düşünmediklerini ve şiddetini arttıracaklarını duyuran, kara harekâtından söz eden bu gözü dönmüş cinayet şebekesi, hiçbir insanî ve hukukî hudut tanımıyor.

Bütün dünya, İsrail’in bu saldırıyı neden yaptığını konuşuyor. Aynı dünya, laik – ulusalcı Filistin Ulusal Kurtuluş Hareketi (El Fetih)’nin ve başındaki Mahmud Abbas’ın siyonist İsrail’e verdiği tam desteği ve siyonistlerin Filistinliler’i katletmesini ayakta alkışlamasını konuşuyor. Filistin gerçeğini yakından tanıyanlar için sürpriz olmayan bu utanç verici ihâneti, Filistin ve El Fetih gerçeğini tanımayanlar hayretle karşılıyor.

Siyonist İsrail, Gazze’ye yağdırdığı her bombada El Fetih’ten yeni bir alkış alıyor. Gazze’de öldürülen her Filistinli, hain El Fetih’in sevincine sevinç katıyor. Öyle ki, hızını alamayan laik El Fetih, “İsrail tanklarıyla birlikte Gazze’ye girmekten” söz ediyor.

Ancak İsrail’in vahşetini ve El Fetih’in ihânetini konuşan dünya kamuoyunun bilmediği bir şey var: Bu vahşî saldırı, bu “Gazze’yi ve HAMAS’ı yok etme saldırısı”, İsrail’den önce El Fetih’in fikriydi. Böyle bir saldırıyı İsrail’e teklif eden, El Fetih adındaki bu laik ve ulusalcı – millîyetçi ihanet çetesiydi. “Gazze’de ne kadar erkek, kadın ve çocuk varsa hepsini öldürelim” diye İsrail’e yalvarıyordu, El Fetih.

Hayır! Yalan değil, kurgu değil, komplo teorisi değil. Gerçeğin ta kendisinden söz ediyorum.

Kimse konuşmuyor, söylemiyor bunu; kimse bilmiyor. Unutmuş herkes. Filistin coğrafyasıyla ilgili her gelişmeyi gün be gün takip edenler, oranın adeta nabzını tutanlar dahi söylemiyor, yazmıyor bu gerçeği. Her şey o kadar hızlı ve hareketli gelişiyor ki, çok önemli olaylar, mühim ayrıntılar bile unutuluyor insanlar tarafından, siliniyor hâfızalardan.

Bundan 5 ay öncesine gidelim, Ağustos 2008’in ilk günlerine…

Batı Şeria’daki laik – ulusalcı El Fetih hareketi, siyonist İsrail’e bir çağrıda bulunarak Gazze’ye saldırmasını teklif eder. İsrail’in böyle bir girişimde bulunması halinde, operasyona tam destek vereceklerini de açıklar. Hatta El Fetih, bu açıklamasında, İsrail’e “Gel Gazze’ye birlikte girelim” önerisini dahi getirir.

Tarih, 7 Ağustos 2008’dir. Gürcistan’ın Abazya’ya, Rusya’nın da Gürcistan’a saldırdığı aynı günlerdedir.

El Fetih, “İsrail Gazze’ye saldırırsa destek veririz” açıklaması yapar ve bu, Gazze’ye saldırı düzenlenmesinin ilk kez telaffuz edilmesidir. HAMAS’a karşı düzenlenen saldırıların başını çekenlerden biri olan El Fetih liderlerinden Ziyad Ebu Ayn, HAMAS ile diyalog girişimlerine karşı çıkarak İsrail’in Gazze’ye saldırması halinde destek vereceklerini açıklar. El Fetih lideri Ebu Ayn, Abbas’a da bir çağrıda bulunarak Gazze’nin kurtarılması için silahlı operasyon düzenlenmesini ister ve “Gazze’yi HAMAS’ın elinden kurtarmak için güce başvurmak Abbas’ın önündeki tek seçenektir” der. El Fetih lideri, Gazze’deki direnişi ve HAMAS’ı ortadan kaldırmak için İsrail’in düzenleyeceği her türlü askerî harekât ve saldırıya El Fetih olarak tam destek vereceklerini açıkça ilân eder.

Ebu Ayn’ın bu açıklamalarını değerlendiren HAMAS liderlerinden Dr. Salah Berdawil, “Öyle görünüyor ki Ebu Ayn, İsrail tanklarının üzerinde Gazze’ye girmeyi arzuluyor” yorumunu yapar. Bu gibi beklentilerin boşuna olduğunu belirten Dr. Berdawil, asil ve direnişçi olan Filistin halkının bu tür beklentilerin karşısında olacağını söyler. Berdawil, “Onlar vehimler, inat ve koltukları uğruna kendilerini sattılar. Koltukların kendilerine babalarından ve dedelerinden varis kaldığını sandılar” diyerek El Fetih içinde yer alan darbecilerin kendilerini ABD ve İsrail’e sattıklarını açıkça belirtir.

Buna mukabil El Fetih liderinin bu açıklamasına en ilginç karşılığı İsrail Savaş Bakanı Ehud Barak verir. Barak, “Eğer birileri Gazze’ye yönelik askerî bir operasyon istiyorsa, üzülmesin; yakında gelecek” der.

Fakat bu gelişmelerin en dikkat çekici olanı ise, sonraki günlerde yapılan konuşmalardır. İsrail tarafından yapılan açıklamalarda, “İsrail, Gazze’yi ele geçirip HAMAS’ı ortadan kaldırabilirse burayı hiç tereddüt etmeden El Fetih’e teslim edecektir” ifadelerine yer verilir.

Bahsettiğimiz bu gelişmeler, Ağustos 2008’e aittir. Bunlar, bundan 5 ay önce yapılmış açıklamalardır.

Hâfızamızı tazeleyip şöyle birkaç ay öncesine gittiğimizde rahatça anlıyoruz ki;

1 - Gazze’yi yok etmek ve HAMAS’ı ortadan kaldırmak için saldırı düzenleme fikrini ilk ortaya atan El Fetih’tir.

2 - Binaenaleyh Ehud Barak’ın bu teklife karşılık sarfettiği “Eğer birileri Gazze’ye yönelik askerî bir operasyon istiyorsa, üzülmesin; yakında gelecek” şeklindeki sözlerden de anlıyoruz ki, her ne kadar bunu sesli olarak ilk El Fetih dillendirmişse de, böyle bir fikir ve hatta hazırlık İsrail cephesinde zaten vardı.

Gazze’deki katliamı mazur göstermek için ateşkesin uzatılmamasını ve HAMAS’ın iki füzesini bahane eden İsrail terör örgütünün Gazze saldırısının hazırlıklarına aylar önce başladığı ortadadır. Barak’ın “yakında gelecek” sözünü Ağustos’ta söylemesi, bu saldırının geç bile yapıldığını ve siyonist İsrail’in dünya kamuoyunu yanıltmak için sadece ateşkes süresinin bitmesini beklediğini göstermektedir.

… ve son olarak, en önemlisi de,

3 - İsrail tarafından yapılan “İsrail, Gazze’yi ele geçirip HAMAS’ı ortadan kaldırabilirse burayı hiç tereddüt etmeden El Fetih’e teslim edecektir” şeklindeki açıklama da gösteriyor ki, HAMAS’ı ortadan kaldırmak ve Gazze’yi ele geçirmek için acımasız bir soykırım hareketi başlatan İsrail – Allâh korusun – amacına ulaşırsa, burayı işgali altında tutmayacaktır, işbirlikçisi El Fetih’e teslim edecektir. İsrail’in amacı, stratejistlerin ve İslamî yazarların iddiâ ettiği gibi Gazze’yi işgal etmek değildir, Gazze’yi El Fetih’e teslim etmektir.

Laik ve Arap millîyetçisi El Fetih hareketi iğrenç bir ihânet içerisindedir, Filistin dâvâsına ihânet etmektedir. El Fetih, açık konuşmak gerekirse, siyonist İsrail’in Filistin içindeki uzantısıdır, bir koludur.

El Fetih’in gerçek yüzünü yakında bu sayfalarda ifşâ edeceğiz, inşaallâh. Sevgili okuyucularımız için, Filistin dâvâsının bu en büyük ihânet şebekesinin çirkin yüzünü ortaya koyacağız. El Fetih dosyasını burada masaya yatıracağız.

La’netullâhi alel qawme’z- zâlîmîn...

 

 ibrahim.sediyani@hotmail.de

YAZIYA YORUM KAT

15 Yorum