1. YAZARLAR

  2. ALİ ÖNER

  3. Gazze Kan Ağlıyor
ALİ ÖNER

ALİ ÖNER

Yazarın Tüm Yazıları >

Gazze Kan Ağlıyor

29 Aralık 2008 Pazartesi 02:00A+A-

Gazze ağlıyor. Gazze kan ağlıyor. İnsanlar ise suskun

Bedeni parçalanan çocukların çığlıklarını duydun mu? Yoksa seninde mi kulakların sağır, diğerleri gibi? Yüreğinde mi yerinden koparıldı? Bu utanç, bu vahşetin ıstırabı yüreğini kör etmedi mi? Ekranların kararması gereken bu saatte, şahadet parmağını gözümüze, yüreğimize dikerek, Allah’a giderken, bizi şikâyet etmeyeceğini nasıl bileceğiz? Bundan nasıl emin olacağız?

İnsanlık bir kere daha Gazze’de iflas etti. Aylardır hatta yıllardır, açlığa ve sefalete terk ettiğimiz Filistinlileri, bir kere daha vahşettin ellerine terk ettik. İnsanın nasıl hayvanlaşabileceğini ve nasıl bir vahşet sergileneceğini, Gazze’yi arenaya çeviren Siyonistlerden gördük. Siyonistler vahşiliklerini bir kez daha gösterdiler dünyaya.

Ama dünya suskun. Ama dünya sessiz ve Gazze kan ağlıyor.

Kimse duymuyor, kimse yıkılan evleri, parçalanan bebek, çocuk ve kadın bedenlerini görmüyor. Gördükleri şey İsrail’e hiçbir şey yapmayan füzelerin sesi. Amerika, her zamanki kudurganlığı ile Filistinlileri, evet yok edilen Filistinlileri kınıyor. Batı dünyası ve Birleşmiş Milletler maskelerini takarak beyanatlar veriyor. Arap ve İslam dünyası köleliğini her zamankiden daha fazla önemseyerek beyanlarda bulunuyorlar.

Mahmut Abbas denen zat ise öldürülen, evleri yıkılan, yetim, öksüz kalan Filistinlileri temsilen İsrail gibi konuşuyor. Çünkü odasında, güven içindeki odasında, deri koltuğuna kurulmuş, mazlumların haklarını çarçur etmenin hesabını yapıyor.

Gazze ağlıyor. Gazze kan ağlıyor. İnsanlar ise suskun.

İsrail bunu hep yapıyor. Konjonktür hala İsrail’den yana işliyor. Seçimler yaklaşıyor ve kim daha çok Filistinli öldürürse, seçimin galibi o olacaktır. Bu şiddeti ve vahşiliği giderek artırmaktadır. Siyonistler aylardır, yerleşimcileri vasıtasıyla “ölüm, ölüm” diye Filistinlilere saldırıyor ve onları yerlerinden ediyorlardı. Ve şimdi Gazze, Siyonistler için bir arenaya dönüştürülmüştür. Çok az insan dışında (bu şiddete karşı çıkan bazı dernek ve sivil toplum örgütleri), İsrailliler bu arenanın çevresine toplanmış ve “öldür, öldür” diye bir ağızdan bağırıyorlar.

Dünya ise buna sessiz.

Gazze ağlıyor. Gazze kan ağlıyor. İnsanlar ise suskun.

Yürekleri yok edilmiş, insanlıktan çıkarılmış bu katillere kim dur diyecek. Birleşmiş Milletler mi? Amerika’nın uşaklığından başka hiçbir şey yapamayan, aldığı kararların arkasında dahi duramayan bu teşkilattan ne beklenir? Hiç!

Almanya’mı eski kirli çamaşırlarından dolayı sesini çıkaramıyor. Antisemitizm hortladı diyecekler diye korkularından hiçbir ses çıkaramıyor. Fransa, Sarkozy gibi bir adam tarafından yönetiliyor. Ülkesinde vahşettin müsebbibi bir zat buna karşı çıkar mı? İngiltere, kendisinin doğurtup, büyüttüğü çocuğunu koçağından alıp atar mı? Öyleyse…

İslam dünyası, İKÖ, Arap Birliği, Afrika Birliği, D-8 vs. vs. bunlardan ne çıktı. Üstün körü kınamalardan öte. Çünkü bu ülkelerin her birinin İsrail ile çok ciddi ticari ilişkileri var. Şimdi birkaç yüz kişi için bu ticari ilişkiler heba edilmeye değer mi? Değmez! Değmez ki,  vahşet işlenmeye devam etmektedir.

Gazze ağlıyor. Gazze kan ağlıyor. İnsanlar ise suskun.

Müslümanların devletleri yok. Sığınacakları Rableri dışında, birde dünyaya dağılmış kardeşleri var. Gazze’ye düşen her bomba, kardeşlerinin yüreğine de düşüyor çünkü. Gazze’de çocuklar ölürken, yanı başlarında çocukları ölüyor. Gazze’de evler yerle bir edilirken, başlarına evleri yıkılıyor. Yürekleri ve dualarıyla Gazze’nin yanındalar.

Gazze ağlıyor. Gazze kan ağlıyor. İnsanlar ise suskun.

Dünya bu Siyonist vahşeti hiçbir zaman görmedi ve görmemeye devam edecek. Ne zaman ki, Müslümanlar bir yürek ve bir yumruk olduklarında, bu durum işte o zaman değişecektir.

Ama hala; Gazze ağlıyor. Gazze kan ağlıyor. İnsanlar ise suskun.

YAZIYA YORUM KAT

2 Yorum