1. HABERLER

  2. HABER

  3. EĞİTİM

  4. Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür Öğrenci Bursuyla Makam Aracı mı Aldı?
Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür Öğrenci Bursuyla Makam Aracı mı Aldı?

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür Öğrenci Bursuyla Makam Aracı mı Aldı?

Bir süredir adı skandallarla anılan Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür’ün öğrenci bursuyla makam aracı aldığı iddia edildi.

08 Kasım 2018 Perşembe 16:11A+A-

Konuyla ilgili bir habere yer verilen Milli gazetede şunlar kaydedildi:

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ile ilgili skandallar bitmek bilmiyor. Hakkında birçok iddia bulunan Rektör Gür’ün daha önce makam aracını değiştirdiği bilinirken, yeni makam aracıyla ilgili çıkan bilgiler bu kadarına da pes dedirtti. Millî Gazete’nin ulaştığı skandal bilgilerde, öğrencilere burs vermek için kurulan Gaziantep Üniversitesi Vakfı’nın Rektör Gür’e 1 milyon değerinde Mercedes hibe ettiği ortaya çıktı. Skandalların ardı arkasının kesilmediği Gaziantep Üniversitesi’nde öğrencilere destek için kurulan vakfın, son dönemlerde öğrencilere burs vermediği de belirtiliyor.

SKANDALLARI GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR

Ali Gür’le ilgili skandallar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. GaziantepÜniversitesi eski Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Savaş Gürsoy tarafından öğrencilere destek ve burs için kurulan Gaziantep Üniversitesi Vakfı’nın Rektör Ali Gür’e 1 milyon değerinde Mercedes hibe ettiği ortaya çıktı. Gazetemizin ulaştığı Araç Tahsis Protokolü’nde, Gaziantep Üniversitesi Vakfı’nın, “Mercedes marka 1 adet binek aracı üniversiteye 2 yıllığına tahsis ettiğine” ilişkin ifadeler yer aldı. Rektör Gür’e Mercedes hibe eden vakfın başkanı Savaş Gürsoy’un ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bizzat görevden alındığı da biliniyor.

ÖĞRENCİYE BURS YOK REKTÖRE MERCEDES!

Öğrencilere burs vermek amacıyla kurulan Gaziantep Üniversitesi Vakfı’nın Mercedes marka 1 milyon değerinde aracı alıp hibe etmesi soru işaretlerine neden oldu. Vakfın Mercedes marka otomobili bir kamu bankasından promosyon olarak aldığı ifade edilirken, bu aracı Rektör Gür daha sonra makam aracı olarak kullanmaya başladı. Gaziantep Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesi Vakfı tarafından yapılan “Araç Tahsilât Protokolü”nde Rektör Ali Gür’ün ve Savaş Gürsoy’un imzası da yer alıyor. Öte yandan Rektör Gür’e Mercedes’i hibe eden vakfın, son dönemlerde öğrencilere burs vermediği de kaydediliyor.

KENTTE TEPKİLERE NEDEN OLDU

Gaziantep Üniversitesi Vakfı tarafından Mercedes otomobilin üniversiteye makam aracı olarak hibe edilmesi kentte tepkilere neden oldu. Vakıf yönetiminde yer alanlar “Vakfın kuruluş amacı üniversite öğrencilerine burs vermek ve üniversitenin gelişimine katkı sağlamak, rektöre makam aracı almak değil” diyerek tepki gösterdi. Öte yandan, vakıf kanun ve yönetmenliklerine göre; vakıflara ait mal ve ürünlerin hibe edilmesinin yasak olduğu biliniyor.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum