1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Evlilik dışı ilişkileri normal gören DEVA Partililer, hangi kesimin oylarına talip?
Evlilik dışı ilişkileri normal gören DEVA Partililer, hangi kesimin oylarına talip?

Evlilik dışı ilişkileri normal gören DEVA Partililer, hangi kesimin oylarına talip?

DEVA Partisi Kurucular Kurulu üyesi Baran Deniz Bağatur, RTÜK’ün evlilik dışı ilişkileri normal gösteren ve çocuklara kötü örnek olan bir televizyon dizisine para cezası vermesine tepki göstererek, “Evlilik dışı ilişkiler normaldir ve suç değildir” dedi.

06 Kasım 2020 Cuma 17:36A+A-

HAKSÖZ HABER

DEVA Partili Baran Deniz Bağatur, RTÜK’ün evlilik dışı ilişkileri normal gösteren ve çocuklara kötü örnek olan bir televizyon dizisine para cezası vermesine tepki gösterdi.

Evlilik dışı ilişkilerin normal ve suç olmadığını ifade eden Bağatur, RTÜK’ün kararının yaşam tarzına müdahale olduğunu belirterek, “Evlilik dışı ilişkiler vardır, gerçektir. Bunun da televizyonlarda gösterilmesi normaldir. Evli olmayan bir bireyin istediği ilişkiyi yaşamasıysa oldukça normaldir. Devlet hiçbir yaptırım uygulayamaz.” ifadelerini kullandı.

Liberalizmin özgürlük anlayışının ürünü olan söylemlerle gündem olan DEVA Partili Bağatur gibilerin hangi kesimin oylarına talip olduğu merak konusu doğrusu. Muhafazakâr ve mütedeyyin bir oluşumdan kopan DEVA Partisi, son zamanlardaki söylemleriyle sanki İngiltere’nin bir partisiymiş gibi bir izlenim veriyor.

Partililerin yaklaşan seçimler öncesi, geniş kesimleri kucaklama adına halkın çoğunluğun hassasiyet sahibi olduğu konularda aykırı fikirler beyan etmesinin mevcut sorunlara DEVA olmayacağı ortada. Bağatur gibiler, herhalde CHP ve HDP’nin oylarına talip! Yoksa bu sınırsız özgürlük anlayışı pek hayra alamet olmayacak!

adee.jpg

HABERE YORUM KAT

4 Yorum